Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Klik på kampe/events for mere info
Få overblikket over EHF EURO 2022 (K) ind i din kalender
🟡 Brøndby IF kalender 2022/2023
⚪️ F.C. København kalender 2022/2023
🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2022/2023
⚽️ Danske 🇩🇰 hold i Europa 2022/2023 kalender
🇪🇸 La Liga 2022/2023 kalender
🥇 UEFA Women's EURO 2022 kalender
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Få Premier League 2022/2023 i din kalender
🇩🇪 1. Bundesliga 2022/2023 kalender
🇮🇹 Serie A 2022/2023 kalender
🇩🇰 Få 3F Superligaen 2022/2023 i din kalender
Stem på resultatet ved at klikke på kamp
Se vores kalendere - tilføj kampe med ét klik
🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2022/2023
NHL 2022/2023 kalender
🏁 Formel 1 2022 kalender
🏒 Få Metal Ligaen direkte i din kalender
🇩🇰 Få NordicBet Liga 2022/2023 i din kalender
🏆 Få VM 2022 kampene i din kalender
⚫️ FC Midtjylland kalender 2022/2023
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV og Stream. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV og Stream, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer / sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

EHF European League (H) 2022/2023 kalender

Dette er oversigten over EHF European League (H) 2022/2023. Da TV kanalerne først fortager kampvalg cirka 4-6 uger ud i fremtiden, vil alle kampe ikke være fastlagte endnu. Vælger du at abonnere på vores EHF European League (H) kalender, vil kampene dog automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og TV kanal.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i EHF European League ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2022/2023 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer, tidspunkter og TV kanaler bliver fastlagt.

Hvis du tror dine venner og bekendte kunne få gavn af denne EHF European League (H) kalender, så del den venligst på f.eks eller , det vil både vi og de påskønne... 👍🏻

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

annonce
annonce
29
nov
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
16:55
17:00
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
-
TM Benidorm
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:15
18:45
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
-
CD Bidasoa
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
-
HT Tatran Presov
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
-
Montpellier Handball
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Ystads IF
(H)
-
SG Flensburg-Handewitt
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
HC Motor Zaporozhye
(H)
-
RK Eurofarm Pelister
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Skjern Håndbold
(H)
-
BM Granollers
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Kadetten Schaffhausen
(H)
-
S.L. Benfica
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Pays d'Aix Université Club
(H)
-
Valur
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Sporting CP
(H)
-
Balatonfüredi KSE
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
ALPLA HC Hard
(H)
-
RK Nexe Našice
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Füchse Berlin
(H)
-
Aguas Santas Milaneza
(H)
Viaplay
(
2
)
6
dec
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
16:55
17:00
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
-
HT Tatran Presov
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Füchse Berlin
(H)
-
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Pays d'Aix Université Club
(H)
-
Ystads IF
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
-
Valur
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
RK Nexe Našice
(H)
-
BM Granollers
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:30
20:45
Skjern Håndbold
(H)
-
Sporting CP
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
S.L. Benfica
(H)
-
Montpellier Handball
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
-
Kadetten Schaffhausen
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
TM Benidorm
(H)
-
SG Flensburg-Handewitt
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
ALPLA HC Hard
(H)
-
Balatonfüredi KSE
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
CD Bidasoa
(H)
-
RK Eurofarm Pelister
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Aguas Santas Milaneza
(H)
-
HC Motor Zaporozhye
(H)
Viaplay
(
2
)
13
dec
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
16:55
17:00
Balatonfüredi KSE
(H)
-
ALPLA HC Hard
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
-
Füchse Berlin
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
HT Tatran Presov
(H)
-
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
TM Benidorm
(H)
-
Pays d'Aix Université Club
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
HC Motor Zaporozhye
(H)
-
Aguas Santas Milaneza
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Kadetten Schaffhausen
(H)
-
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Montpellier Handball
(H)
-
S.L. Benfica
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Sporting CP
(H)
-
Skjern Håndbold
(H)
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
SG Flensburg-Handewitt
(H)
-
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Valur
(H)
-
Ystads IF
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
BM Granollers
(H)
-
RK Nexe Našice
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
RK Eurofarm Pelister
(H)
-
CD Bidasoa
(H)
Viaplay
(
2
)
7
feb
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
16:55
17:00
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
-
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Ystads IF
(H)
-
TM Benidorm
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
-
Pays d'Aix Université Club
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
-
RK Eurofarm Pelister
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Füchse Berlin
(H)
-
HC Motor Zaporozhye
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:45
S.L. Benfica
(H)
-
HT Tatran Presov
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Montpellier Handball
(H)
-
Kadetten Schaffhausen
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
SG Flensburg-Handewitt
(H)
-
Valur
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
RK Nexe Našice
(H)
-
Skjern Håndbold
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
BM Granollers
(H)
-
Balatonfüredi KSE
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
ALPLA HC Hard
(H)
-
Sporting CP
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Aguas Santas Milaneza
(H)
-
CD Bidasoa
(H)
Viaplay
(
1
)
14
feb
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
16:55
17:00
Balatonfüredi KSE
(H)
-
RK Nexe Našice
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
-
S.L. Benfica
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
HT Tatran Presov
(H)
-
Montpellier Handball
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Ystads IF
(H)
-
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
-
HC Motor Zaporozhye
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Kadetten Schaffhausen
(H)
-
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Valur
(H)
-
TM Benidorm
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Pays d'Aix Université Club
(H)
-
SG Flensburg-Handewitt
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Skjern Håndbold
(H)
-
ALPLA HC Hard
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Sporting CP
(H)
-
BM Granollers
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
RK Eurofarm Pelister
(H)
-
Aguas Santas Milaneza
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
CD Bidasoa
(H)
-
Füchse Berlin
(H)
Viaplay
(
1
)
21
feb
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
S.L. Benfica
(H)
-
Kadetten Schaffhausen
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
HT Tatran Presov
(H)
-
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
SG Flensburg-Handewitt
(H)
-
Ystads IF
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Balatonfüredi KSE
(H)
-
Sporting CP
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
HC Motor Zaporozhye
(H)
-
CD Bidasoa
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
-
Aguas Santas Milaneza
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Montpellier Handball
(H)
-
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Valur
(H)
-
Pays d'Aix Université Club
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
TM Benidorm
(H)
-
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
BM Granollers
(H)
-
Skjern Håndbold
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
RK Nexe Našice
(H)
-
ALPLA HC Hard
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Füchse Berlin
(H)
-
RK Eurofarm Pelister
(H)
Viaplay
(
3
)
28
feb
Tirsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
16:55
17:00
Fejer B.A.L-Veszprem
(H)
-
S.L. Benfica
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
TPSG Frisch Auf Göppingen
(H)
-
Montpellier Handball
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Kadetten Schaffhausen
(H)
-
HT Tatran Presov
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Ystads IF
(H)
-
Valur
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
Skjern Håndbold
(H)
-
Balatonfüredi KSE
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
FTC Rail Cargo Hungaria
(H)
-
SG Flensburg-Handewitt
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Pays d'Aix Université Club
(H)
-
TM Benidorm
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Sporting CP
(H)
-
RK Nexe Našice
(H)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
ALPLA HC Hard
(H)
-
BM Granollers
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
RK Eurofarm Pelister
(H)
-
HC Motor Zaporozhye
(H)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
CD Bidasoa
(H)
-
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:40
20:45
Aguas Santas Milaneza
(H)
-
Füchse Berlin
(H)
Viaplay
(
3
)
⏰ Næste
annonce
annonce
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Speciel 2022/2023
Fodbold
FIFA World Cup 2022
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
Premier League
La Liga
1. Bundesliga
2. Bundesliga
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
UEFA Women's Champions League
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
AaB
Aarhus Fremad
AB Gladsaxe
AB Tårnby
AC Horsens
AGF
B.93
BK Frem
Brabrand IF
Brøndby IF
Dalum IF
Esbjerg fB
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
FC Roskilde
Fortuna Hjørring (K)
Frederiksberg Alliancen 2000
Fremad Amager
HB Køge
HB Køge (K)
Hellerup IK
Hillerød Fodbold
Hobro IK
Holstebro Boldklub
Hvidovre IF
IF Lyseng
Ishøj IF
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Middelfart Boldklub
Nykøbing FC
Næsby BK
Næstved Boldklub
OB
Randers FC
SfB-Oure FA
Silkeborg IF
Skive IK
SønderjyskE
Thisted FC
Vanløse IF
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
VSK Aarhus
Young Boys FD
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
Atlético de Madrid
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Sevilla FC
València CF
Villarreal CF
Bayer 04 Leverkusen
Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt
FC Bayern München
RB Leipzig
A.C. Milan
AS Roma
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
S.S. Lazio
S.S.C. Napoli
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Håndbold
IHF World Cup - Men
Bambusa Kvindeliga
HTH HerreLigaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (K)
EHF European League (H)
EHF European League (K)
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Aalborg Håndbold
Bjerringbro-Silkeborg
GOG Håndbold
Ikast Håndbold
København Håndbold
Nykøbing Falster Håndbold
Odense Håndbold
Skanderborg Aarhus Håndbold (H)
Skjern Håndbold
Team Esbjerg
Viborg HK
Amr. Football
National Football League
Ishockey
Metal Ligaen
National Hockey League
Basketball
Basket Ligaen
National Basketball Association
Andre
E-sport - CS:GO
Formel 1
Tennis - ATP
Tennis - WTA
annonce
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2022
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️