Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

🟡 Brøndby IF kalender 2023/2024
🇮🇹 Serie A 2023/2024 kalender
🇩🇰 Få 3F Superligaen 2023/2024 i din kalender
Se vores kalendere - tilføj kampe med ét klik
Stem på resultatet ved at klikke på kamp
Klik på kampe/events for mere info
⚫️ FC Midtjylland kalender 2023/2024
🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2023/2024
🇩🇰 Få NordicBet Liga 2023/2024 i din kalender
🏁 Formel 1 2022 kalender
🇪🇸 La Liga 2023/2024 kalender
⚪️ F.C. København kalender 2023/2024
🇩🇪 1. Bundesliga 2023/2024 kalender
NHL 2022/2023 kalender
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Få Premier League 2023/2024 i din kalender
🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2023/2024
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV og Stream. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV og Stream, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer / sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.


annonce
20
apr
i dag, Lørdag
Klik på kampe og stem på resultatet samt kalender tilføjelse og deling.
 
 
▼ Klik for mere info
1. Frauen-Bundesliga
1. Frauen-Bundesliga
11:55
12:00
SGS Essen
(K)
-
TSG 1899 Hoffenheim
(K)
Viaplay
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
12:45
13:00
Brøndby IF
(K)
-
HB Køge
(K)
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
Slut
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
Fortuna Düsseldorf 1895
-
SpVgg Greuther Fürth
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
1. FC Kaiserslautern
-
SV Wehen Wiesbaden
Viaplay
(
3
)
Slut
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
VfL Osnabrück
-
Eintracht Braunschweig
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
Dart
13:00
European Darts Grand Prix
Viaplay
(
1
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's Champions League
UEFA Women's Champions League
13:15
13:30
FC Barcelona
(K)
-
Chelsea FC
(K)
Semifinale 1:2
LIVE Stream
(
1
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
13:25
13:30
Leicester City F.C.
-
West Bromwich Albion F.C.
TV3 MAXViaplay
(
2
)
Slut
 
 
La Liga
13:55
14:00
RC Celta de Vigo
-
U.D. Las Palmas
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
13:55
14:00
Hobro IK
-
FC Fredericia
Viaplay
(
1
)
Slut
 
 
Allsvenskan
14:50
15:00
IFK Göteborg
-
IFK Norrköping
Discovery+
(
3
)
Slut
 
 
Allsvenskan
14:50
15:00
IK Sirius
-
IFK Värnamo
Discovery+
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:50
15:00
Växjö DFF
(K)
-
KIF Örebro DFF
(K)
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
Vittsjö GIK
(K)
-
AIK
(K)
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
VfL Wolfsburg
-
VfL Bochum 1848
SeeViaplay
(
3
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
1. FC Köln
-
SV Darmstadt 98
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
TSG 1899 Hoffenheim
-
Borussia Mönchengladbach
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
1. FC Heidenheim 1846
-
RB Leipzig
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
HerreLigaen (H)
HerreLigaen (H)
15:40
16:00
Skjern Håndbold
(H)
-
Fredericia Håndboldklub
(H)
TV2TV2 Play
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Sheffield United F.C.
-
Burnley FC
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Luton Town F.C.
-
Brentford F.C.
TV3 MAXViaplay
(
5
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
15:55
16:00
Watford FC
-
Hull City A.F.C.
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
La Liga
16:10
16:15
Rayo Vallecano
-
C.A. Osasuna
TV2 Play
(
2
)
I NatSlut
 
 
Allsvenskan
17:20
17:30
Malmö FF
-
Västerås SK
Discovery+
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
HerreLigaen (H)
HerreLigaen (H)
17:40
17:45
TMS Ringsted
(H)
-
GOG Håndbold
(H)
TV2 Play
(
1
)
Slut
 
 
Serie A
17:55
18:00
Empoli F.C.
-
S.S.C. Napoli
33.runde
TV2 Play
(
3
)
Slut
 
 
The FA Cup
17:00
18:15
Manchester City F.C.
-
Chelsea FC
Semifinale
Se alle TV kanaler
6'erenViaplayDiscovery+
(
2
)
Slut
 
 
La Liga
18:15
18:30
València CF
-
Real Betis Balompié
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
18:25
18:30
1. FC Union Berlin
-
FC Bayern München
SeeViaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
18:25
18:30
Queens Park Rangers F.C.
-
Preston North End F.C.
Viaplay
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's Champions League
UEFA Women's Champions League
18:45
19:00
Olympique Lyonnais
(K)
-
Paris Saint-Germain
(K)
Semifinale 1:2
NRK2LIVE Stream
(
2
)
Live
 
 
▼ Klik for mere info
National Womens Soccer League
National Womens Soccer League
18:55
19:00
Washington Spirit
(K)
-
NJ/NY Gotham FC
(K)
Viaplay
(
1
)
Live
 
 
Dart
19:00
European Darts Grand Prix
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
Live
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:25
20:30
Wolverhampton Wanderers
-
Arsenal FC
TV3+Viaplay
(
1
)
Live
 
 
2. Bundesliga
20:25
20:30
Hamburger SV
-
Kieler SV Holstein
Viaplay
(
1
)
Live
 
 
Serie A
20:40
20:45
Hellas Verona F.C.
-
Udinese Calcio
33.runde
TV2 Play
(
3
)
Live
 
 
La Liga
20:25
21:00
Girona FC
-
Cádiz CF
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
Live
annonce
annonce
21
apr
i morgen, Søndag
 
 
Cykling
10:30
Tyrkiet Rundt
1.etape
EuroSport 1Discovery+
(
2
)
 
 
Cykling
12:20
Liège-Bastogne-Liège
Se alle TV kanaler
TV2EuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
1
)
 
 
Serie A
12:25
12:30
U.S. Sassuolo Calcio
-
U.S. Lecce
33.runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
12:16
13:00
Hammarby IF
(K)
-
IF Brommapojkarna
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
12:55
13:00
Kolding IF
(K)
-
Fortuna Hjørring
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
Dart
13:00
European Darts Grand Prix
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EFL Championship
EFL Championship
13:25
13:30
Blackburn Rovers F.C.
-
Sheffield Wednesday F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
Karlsruher SC
-
Hertha BSC
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
Hannover 96
-
FC St. Pauli
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
F.C. Hansa Rostock
-
1. FC Magdeburg
Viaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
13:30
14:00
Viborg FF
-
Lyngby Boldklub
26.runde
Canal 9Discovery+
(
2
)
 
 
3F Superliga
13:30
14:00
Hvidovre IF
-
Vejle Boldklub
26.runde
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
Allsvenskan
13:50
14:00
AIK
-
Djurgårdens IF
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
13:50
14:00
GAIS
-
Mjällby AIF
Discovery+
(
3
)
 
 
La Liga
13:55
14:00
Getafe CF
-
Real Sociedad
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
1. Bundesliga (H)
1. Bundesliga (H)
13:55
14:00
Füchse Berlin
(H)
-
THW Kiel
(H)
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
14:25
14:30
Everton F.C.
-
Nottingham Forest F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
Torino FC
-
Frosinone Calcio
33.runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
14:55
15:00
AaB
-
Kolding IF
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:55
15:00
FC Nordsjælland
(K)
-
AGF
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
Trelleborg FF
(K)
-
Piteå IF
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
Kristianstads DFF
(K)
-
FC Rosengård
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
FA Women's Super League
FA Women's Super League
15:10
15:15
Manchester City F.C.
(K)
-
West Ham United F.C.
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
SV Werder Bremen
-
VfB Stuttgart
Viaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
F.C. København
-
Silkeborg IF
26.runde
6'erenDiscovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Aston Villa F.C.
-
A.F.C. Bournemouth
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Crystal Palace FC
-
West Ham United F.C.
Viaplay
(
2
)
 
 
La Liga
16:10
16:15
U.D. Almería
-
Villarreal CF
TV2 Play
(
3
)
 
 
The FA Cup
16:00
16:30
Coventry City FC
-
Manchester United F.C.
Semifinale
Se alle TV kanaler
TV3 MAXViaplayDiscovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
16:20
16:30
BK Häcken
-
Hammarby IF
Discovery+
(
2
)
 
 
Allsvenskan
16:20
16:30
Halmstads BK
-
IF Brommapojkarna
Discovery+
(
3
)
 
 
Cykling
16:45
Liège-Bastogne-Liège (K)
Se alle TV kanaler
TV2EuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
17:25
17:30
Fulham F.C.
-
Liverpool F.C.
SeeViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
17:25
17:30
Borussia Dortmund
-
Bayer 04 Leverkusen
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
Brøndby IF
-
FC Midtjylland
26.runde
TV3+Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HerreLigaen (H)
HerreLigaen (H)
17:30
18:00
Ribe-Esbjerg HH
(H)
-
Bjerringbro-Silkeborg
(H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
Serie A
17:55
18:00
U.S. Salernitana 1919
-
A.C.F. Fiorentina
33.runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
 
 
Eredivisie
17:55
18:00
Feyenoord Rotterdam
-
NEC
Viaplay
(
2
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Deportivo Alavés
-
Atlético de Madrid
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
1. Frauen-Bundesliga
1. Frauen-Bundesliga
18:25
18:30
MSV Duisburg
(K)
-
1. FC Nürnberg
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
Dart
19:00
European Darts Grand Prix
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
1. Bundesliga
19:25
19:30
SC Freiburg
-
1. FSV Mainz 05
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HerreLigaen (H)
HerreLigaen (H)
19:25
19:30
Mors Thy Håndbold
(H)
-
Aalborg Håndbold
(H)
TV2 Play
(
1
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
A.C. Monza
-
Atalanta B.C.
33.runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga
20:00
21:00
Real Madrid C.F.
-
FC Barcelona
El Clasico
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
annonce
annonce
22
apr
Mandag
 
 
Cykling
13:30
Tyrkiet Rundt
2.etape
EuroSport 2Discovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Youth League
UEFA Youth League
17:55
18:00
Olympiacos C.F.P.
(U18)
-
A.C. Milan
(U18)
Finale
Se alle TV kanaler
TV3 MAXViaplayLIVE Stream
(
3
)
 
 
Serie A
18:25
18:30
AS Roma
-
Bologna FC
33.runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
2
)
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
FC Nordsjælland
-
AGF
26.runde
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
IF Elfsborg
-
Kalmar FF
Discovery+
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
18:55
19:00
Linköpings FC
(K)
-
BK Häcken
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
1. Frauen-Bundesliga
1. Frauen-Bundesliga
19:25
19:30
FC Bayern München
(K)
-
SV Werder Bremen
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga 2
20:25
20:30
F.C. Cartagena
-
Real Oviedo
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
Serie A
20:00
20:45
A.C. Milan
-
F.C. Internazionale Milano
33.runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Sevilla FC
-
RCD Mallorca
TV2 Play
(
1
)
annonce
23
apr
Tirsdag
 
 
Cykling
13:30
Tyrkiet Rundt
3.etape
EuroSport 2Discovery+
(
2
)
 
 
Cykling
15:30
Romandiet Rundt
Prolog
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 2TV2 PlayDiscovery+
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Kvindeligaen (K)
Kvindeligaen (K)
18:00
18:30
København Håndbold
(K)
-
Ikast Håndbold
(K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
AIK
-
IFK Värnamo
5.runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
IFK Göteborg
-
BK Häcken
5.runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
IF Brommapojkarna
-
IK Sirius
5.runde
Discovery+
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Kvindeligaen (K)
Kvindeligaen (K)
19:55
20:00
Viborg HK
(K)
-
Odense Håndbold
(K)
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Arsenal FC
-
Chelsea FC
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EFL Championship
EFL Championship
20:55
21:00
Leicester City F.C.
-
Southampton F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
Coppa Italia
21:00
S.S. Lazio
-
Juventus F.C.
Semifinale 2:2
Ekstra Bladet+
(
3
)
24
apr
Onsdag
 
 
Cykling
13:30
Tyrkiet Rundt
4.etape
EuroSport 2Discovery+
(
3
)
 
 
Cykling
15:30
Romandiet Rundt
1.etape
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 2TV2 PlayDiscovery+
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Kvindeligaen (K)
Kvindeligaen (K)
18:00
18:30
Silkeborg-Voel KFUM
(K)
-
Team Esbjerg
(K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
Djurgårdens IF
-
Malmö FF
5.runde
EuroSport 2Discovery+
(
1
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
IFK Norrköping
-
IF Elfsborg
5.runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
Halmstads BK
-
Hammarby IF
5.runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
Kalmar FF
-
GAIS
5.runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Allsvenskan
18:50
19:00
Västerås SK
-
Mjällby AIF
5.runde
Discovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Kvindeligaen (K)
Kvindeligaen (K)
19:55
20:00
SønderjyskE
(K)
-
Nykøbing Falster Håndbold
(K)
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:40
20:45
Wolverhampton Wanderers
-
A.F.C. Bournemouth
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:00
21:00
Everton F.C.
-
Liverpool F.C.
SeeViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Crystal Palace FC
-
Newcastle United F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Manchester United F.C.
-
Sheffield United F.C.
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
Coppa Italia
21:00
Atalanta B.C.
-
A.C.F. Fiorentina
Semifinale 2:2
Ekstra Bladet+
(
2
)
annonce
annonce
25
apr
Torsdag
 
 
Cykling
13:30
Tyrkiet Rundt
5.etape
EuroSport 2Discovery+
(
2
)
 
 
Cykling
15:30
Romandiet Rundt
2.etape
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 2TV2 PlayDiscovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
17:45
18:00
FC Fredericia
-
AaB
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
Telekom Veszprém
(H)
-
Aalborg Håndbold
(H)
Kvartfinale 1:2
DR2DRTV
(
2
)
 
 
Dart
20:00
Premier League Darts - Liverpool
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Brighton & Hove Albion F.C.
-
Manchester City F.C.
SeeViaplay
(
3
)
 
 
Eredivisie
20:55
21:00
Go Ahead Eagles
-
Feyenoord Rotterdam
Viaplay
(
3
)
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
26
apr
Fredag
 
 
Cykling
13:30
Tyrkiet Rundt
6.etape
EuroSport 2Discovery+
(
3
)
 
 
Cykling
15:30
Romandiet Rundt
3.etape
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 2TV2 PlayDiscovery+
(
2
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
Hertha BSC
-
Hannover 96
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
FC St. Pauli
-
F.C. Hansa Rostock
Viaplay
(
1
)
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
Lyngby Boldklub
-
Vejle Boldklub
27.runde
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
Kolding IF
-
Sønderjyske Fodbold
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
B.93
-
AC Horsens
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
Hillerød Fodbold
-
Næstved Boldklub
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
VfL Bochum 1848
-
TSG 1899 Hoffenheim
Viaplay
(
3
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Real Sociedad
-
Real Madrid C.F.
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EFL Championship
EFL Championship
20:55
21:00
Queens Park Rangers F.C.
-
Leeds United F.C.
Viaplay
(
1
)
mackabler.dk
annonce
27
apr
Lørdag
 
 
Cykling
11:30
Tyrkiet Rundt
7.etape
Discovery+
(
2
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
SC Paderborn 07
-
SpVgg 07 Elversberg
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
Kieler SV Holstein
-
1. FC Kaiserslautern
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
Eintracht Braunschweig
-
Hamburger SV
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
12:55
13:00
IF Brommapojkarna
(K)
-
Växjö DFF
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Gjensidige Kvindepokalen
Gjensidige Kvindepokalen
13:00
AGF
(K)
-
Brøndby IF
(K)
Semifinale 1:2
Sport Live
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
13:25
13:30
West Ham United F.C.
-
Liverpool F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga
13:55
14:00
U.D. Las Palmas
-
Girona FC
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
FC Rosengård
(K)
-
AIK
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
Kristianstads DFF
(K)
-
Hammarby IF
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
Växjö DFF
(K)
-
Linköpings FC
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
BK Häcken
(K)
-
Piteå IF
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
IFK Norrköping
(K)
-
Trelleborg FF
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:55
15:00
Djurgårdens IF
(K)
-
KIF Örebro DFF
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
FC Bayern München
-
Eintracht Frankfurt
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
RB Leipzig
-
Borussia Dortmund
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
SC Freiburg
-
VfL Wolfsburg
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
FC Augsburg 1907
-
SV Werder Bremen
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HerreLigaen (H)
HerreLigaen (H)
15:40
16:00
GOG Håndbold
(H)
-
Skjern Håndbold
(H)
TV2TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Fulham F.C.
-
Crystal Palace FC
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Manchester United F.C.
-
Burnley FC
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Newcastle United F.C.
-
Sheffield United F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Wolverhampton Wanderers
-
Luton Town F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
La Liga
16:10
16:15
U.D. Almería
-
Getafe CF
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HerreLigaen (H)
HerreLigaen (H)
17:40
17:45
Fredericia Håndboldklub
(H)
-
TMS Ringsted
(H)
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Women's Champions League
UEFA Women's Champions League
18:25
18:30
Chelsea FC
(K)
-
FC Barcelona
(K)
Semifinale 2:2
NRK2LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
18:25
18:30
Everton F.C.
-
Brentford F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Deportivo Alavés
-
RC Celta de Vigo
TV2 Play
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
18:25
18:30
Bayer 04 Leverkusen
-
VfB Stuttgart
Viaplay
(
2
)
 
 
2. Bundesliga
20:25
20:30
FC Schalke 04
-
Fortuna Düsseldorf 1895
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Aston Villa F.C.
-
Chelsea FC
Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Atlético de Madrid
-
Athletic Club de Bilbao
TV2 Play
(
3
)
annonce
annonce
annonce
⏰ Næste
annonce
annonce
mackabler.dk
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
Premier League
La Liga
1. Bundesliga
2. Bundesliga
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
AaB
AC Horsens
AGF
B.93
Brøndby IF
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
HB Køge
Hillerød Fodbold
Hobro IK
Hvidovre IF
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Næstved Boldklub
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
Atlético de Madrid
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Sevilla FC
València CF
Villarreal CF
Bayer 04 Leverkusen
Borussia Dortmund
FC Bayern München
RB Leipzig
A.C. Milan
AS Roma
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
S.S. Lazio
S.S.C. Napoli
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Håndbold
Bambusa Kvindeliga
HTH HerreLigaen
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
annonce
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2024
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️