Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Få overblikket over EHF EURO 2022 (K) ind i din kalender
⚫️ FC Midtjylland kalender 2022/2023
🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2022/2023
⚽️ Danske 🇩🇰 hold i Europa 2022/2023 kalender
🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2022/2023
🥇 UEFA Women's EURO 2022 kalender
🏒 Få Metal Ligaen direkte i din kalender
Klik på kampe/events for mere info
⚪️ F.C. København kalender 2022/2023
🇩🇰 Få NordicBet Liga 2022/2023 i din kalender
🇮🇹 Serie A 2022/2023 kalender
Se vores kalendere - tilføj kampe med ét klik
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Få Premier League 2022/2023 i din kalender
🇪🇸 La Liga 2022/2023 kalender
Stem på resultatet ved at klikke på kamp
🟡 Brøndby IF kalender 2022/2023
🇩🇰 Få 3F Superligaen 2022/2023 i din kalender
🇩🇪 1. Bundesliga 2022/2023 kalender
NHL 2022/2023 kalender
🏆 Få VM 2022 kampene i din kalender
🏁 Formel 1 2022 kalender
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV og Stream. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV og Stream, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer / sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.


annonce
3
okt
i dag, Mandag
Klik på kampe og stem på resultatet samt kalender tilføjelse og deling.
 
 
Event
13:00
UEFA Women's Champions League Lodtrækning
LIVE Stream
(
2
)
 
 
Cykling
14:00
Coppa Bernocchi
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
FC Nordsjælland
-
Randers FC
11. runde
TV3 SPORTViaplay
(
6
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Rungsted Seier Capital
-
Odense Bulldogs
TV2 Play
(
2
)
 
 
Allsvenskan
18:55
19:00
IFK Värnamo
-
Mjällby AIF
24. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Hellas Verona F.C.
-
Udinese Calcio
8. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Leicester City F.C.
-
Nottingham Forest F.C.
9. runde
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Rayo Vallecano
-
Elche CF
7. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga 2
20:55
21:00
Real Zaragoza
-
S.D. Eibar
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
02:10
02:15
San Francisco 49ers
-
Los Angeles Rams
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
I Nat
annonce
4
okt
i morgen, Tirsdag
 
 
Cykling
13:45
Binche Chimay Binche (K)
Discovery+
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Youth League
UEFA Youth League
13:55
14:00
Olympique de Marseille
(U19)
-
Sporting Clube de Portugal
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
Cykling
15:00
Binche Chimay Binche
Discovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Youth League
UEFA Youth League
15:55
16:00
F.C. Internazionale Milano
(U19)
-
FC Barcelona
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Champions Hockey League
Champions Hockey League
17:55
18:00
Aalborg Pirates
-
Luleå HF
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
18:00
18:30
Fredericia Håndboldklub
(H)
-
SønderjyskE
(H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
FC Bayern München
-
FC Viktoria Plzen
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
Olympique de Marseille
-
Sporting Clube de Portugal
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Esbjerg ENERGY
-
Herning Blue Fox
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
20:25
20:30
Nordsjælland Håndbold
(H)
-
Lemvig-Thyborøn HB
(H)
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:00
21:00
F.C. Internazionale Milano
-
FC Barcelona
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Liverpool F.C.
-
Rangers F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Eintracht Frankfurt
-
Tottenham Hotspur F.C.
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
AFC Ajax
-
S.S.C. Napoli
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Porto
-
Bayer 04 Leverkusen
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Club Brugge K.V.
-
Atlético de Madrid
Viaplay
(
3
)
annonce
5
okt
Onsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Youth League
UEFA Youth League
13:55
14:00
Real Madrid C.F.
(U19)
-
FC Shakhtar Donetsk
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
Pokalen
15:40
15:45
Sædding/G IF
-
Middelfart Boldklub
3. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Youth League
UEFA Youth League
15:55
16:00
Chelsea FC
(U19)
-
A.C. Milan
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
18:00
18:30
Horsens Håndbold Elite
(K)
-
Ikast Håndbold
(K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
RB Leipzig
-
Celtic F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
FC Red Bull Salzburg
-
GNK Dinamo Zagreb
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
RK Celje Pivovarna Laško
(H)
-
HBC Nantes
(H)
4. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
CS Dinamo Bucuresti
(H)
-
FC Porto Sofarma
(H)
4. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Rødovre Mighty Bulls
-
Herlev Eagles
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
20:25
20:30
Nykøbing Falster Håndbold
(K)
-
Aarhus United
(K)
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:00
20:45
GOG Håndbold
(H)
-
Telekom Veszprém
(H)
4. runde
SeeViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
19:30
21:00
Manchester City F.C.
-
F.C. København
TV3+Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Chelsea FC
-
A.C. Milan
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Sevilla FC
-
Borussia Dortmund
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Real Madrid C.F.
-
FC Shakhtar Donetsk
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Juventus F.C.
-
Maccabi Haifa F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
S.L. Benfica
-
Paris Saint-Germain
Viaplay
(
1
)
mackabler.dk
annonce
6
okt
Torsdag
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
18:00
18:45
Silkeborg IF
-
FCSB
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:00
18:45
MOL-Pick Szeged
(H)
-
Aalborg Håndbold
(H)
4. runde
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:40
18:45
AC Omonia Nicosia
-
Manchester United F.C.
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:40
18:45
AS Monaco FC
-
Trabzonspor
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:40
18:45
Malmö FF
-
1. FC Union Berlin
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:40
18:45
SK Sturm Graz
-
S.S. Lazio
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
18:40
18:45
R.S.C. Anderlecht
-
West Ham United F.C.
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
18:40
18:45
1. FC Slovácko
-
OGC Nice
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
SC Magdeburg
(H)
-
SPR Wisła Płock
(H)
4. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
Elverum Håndball
(H)
-
FC Barcelona Lassa
(H)
4. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
20:25
20:30
Odense Håndbold
(K)
-
Silkeborg-Voel KFUM
(K)
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:40
20:45
KS Łomża Industria Kielce
(H)
-
THW Kiel
(H)
4. runde
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:40
20:45
Paris Saint-Germain Handball
(H)
-
RK PPD Zagreb
(H)
4. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
20:15
21:00
1. FC Köln
-
FK Partizan
RTLTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:45
21:00
FC Midtjylland
-
Feyenoord Rotterdam
TV2 SPORT XTV2 Play
(
5
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
Arsenal FC
-
FK Bodø/Glimt
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
AS Roma
-
Real Betis Balompié
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
Fenerbahçe S.K.
-
AEK Larnaca FC
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
20:55
21:00
Villarreal CF
-
FK Austria Wien
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
20:55
21:00
1. FC Köln
-
FK Austria Wien
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
02:10
02:15
Denver Broncos
-
Indianapolis Colts
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
Natten til fredag
7
okt
Fredag
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:25
18:30
FC Fredericia
-
Nykøbing FC
12. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
DSC Arminia Bielefeld
-
Karlsruher SC
11. runde
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
SSV Jahn Regensburg
-
SpVgg Greuther Fürth
11. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:30
Fremad Amager
-
Hvidovre IF
12. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
Lyngby Boldklub
-
Viborg FF
12. runde
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
18:30
19:00
Norge
(K)
-
Brasilien
(K)
NRK2
(
3
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Aalborg Pirates
-
Rødovre Mighty Bulls
TV2 Play
(
1
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Herning Blue Fox
-
SønderjyskE Ishockey
TV2 Play
(
2
)
 
 
Metal Ligaen
19:55
20:00
Odense Bulldogs
-
Esbjerg ENERGY
TV2 Play
(
3
)
 
 
Metal Ligaen
19:55
20:00
Rungsted Seier Capital
-
Frederikshavn White Hawks
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Hockey League
National Hockey League
20:05
Nashville Predators
-
San Jose Sharks
Spilles i Prag, Tjekkiet
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
TSG 1899 Hoffenheim
-
SV Werder Bremen
9. runde
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
20:30
Tyskland
(K)
-
Frankrig
(K)
ARD
(
2
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
C.A. Osasuna
-
València CF
8. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
2
)
 
 
La Liga 2
20:55
21:00
Real Sporting de Gijón
-
Villarreal CF 2
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
annonce
annonce
8
okt
Lørdag
 
 
Cykling
10:00
Lombardiet Rundt
Discovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
12:30
13:00
SønderjyskE
-
Hobro IK
12. runde
TV3 SPORTViaplay
(
6
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
12:55
13:00
Hillerød Fodbold
-
Vendsyssel FF
12. runde
Viaplay
(
6
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
SV Darmstadt 98
-
Fortuna Düsseldorf 1895
11. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
F.C. Hansa Rostock
-
SC Paderborn 07
11. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
Eintracht Braunschweig
-
FC St. Pauli
11. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
2. Division
12:55
13:00
Hellerup IK
-
Kolding IF
10. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
Ishøj IF
10. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
VSK Aarhus
10. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
IF Lyseng
10. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
La Liga
13:55
14:00
U.D. Almería
-
Rayo Vallecano
8. runde
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
Skive IK
-
FC Roskilde
10. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
BK Frem
-
B.93
10. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
Brabrand IF
-
Thisted FC
10. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
Holstebro Boldklub
10. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
Næsby BK
10. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
SfB-Oure FA
10. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
U.S. Sassuolo Calcio
-
F.C. Internazionale Milano
9. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
Degerfors IF
-
IK Sirius
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:00
15:30
VfL Bochum 1848
-
Eintracht Frankfurt
9. runde
SeeViaplay
(
1
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Bayer 04 Leverkusen
-
FC Schalke 04
9. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
1. FSV Mainz 05
-
RB Leipzig
9. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
FC Augsburg 1907
-
VfL Wolfsburg
9. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Chelsea FC
-
Wolverhampton Wanderers
10. runde
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Newcastle United F.C.
-
Brentford F.C.
10. runde
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
A.F.C. Bournemouth
-
Leicester City F.C.
10. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Manchester City F.C.
-
Southampton F.C.
10. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
ZRK Buducnost Podgorica
(K)
-
Metz Handball
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
15:50
16:10
TTH Holstebro
(H)
-
GOG Håndbold
(H)
TV2TV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga
16:10
16:15
Atlético de Madrid
-
Girona FC
8. runde
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
Serie A
17:30
18:00
A.C. Milan
-
Juventus F.C.
9. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
17:55
18:00
Storhamar Håndball
(K)
-
Kastamonu Belediyesi GSK
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Sarpsborg 08 FF
-
FK Haugesund
25. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
1. Bundesliga
17:30
18:30
Borussia Dortmund
-
FC Bayern München
9. runde | Der Klassiker
SeeViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
18:00
18:30
Skanderborg Aarhus Håndbold
(H)
-
Mors Thy Håndbold
(H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
18:25
18:30
Brighton & Hove Albion F.C.
-
Tottenham Hotspur F.C.
10. runde
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Sevilla FC
-
Athletic Club de Bilbao
8. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
3F Superliga
18:00
19:00
F.C. København
-
FC Nordsjælland
12. runde
6'erenDiscovery+
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Hockey League
National Hockey League
20:05
San Jose Sharks
-
Nashville Predators
Spilles i Prag, Tjekkiet
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
20:25
20:30
Hamburger SV
-
1. FC Kaiserslautern
11. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Bologna FC
-
U.C. Sampdoria
9. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga
20:30
21:00
Getafe CF
-
Real Madrid C.F.
8. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
annonce
annonce
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
9
okt
Søndag
 
 
Formel 1
07:00
JAPANESE GRAND PRIX 2022
Suzuka International Racing Course
TV3+Viaplay
(
7
)
 
 
Event
12:00
UEFA EURO 2024 Lodtrækning
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
Serie A
12:25
12:30
Torino FC
-
Empoli F.C.
9. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
12:55
13:00
Næstved Boldklub
-
HB Køge
12. runde
Viaplay
(
7
)
 
 
2. Division
12:55
13:00
AB Gladsaxe
-
Aarhus Fremad
10. runde
Sport LiveLIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
1. FC Heidenheim 1846
-
Hannover 96
11. runde
Viaplay
(
6
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
1. FC Nürnberg
-
Kieler SV Holstein
11. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
SV Sandhausen
-
1. FC Magdeburg
11. runde
Viaplay
(
5
)
 
 
3F Superliga
13:00
14:00
AGF
-
FC Midtjylland
12. runde
TV3 SPORTViaplay
(
7
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
13:55
14:00
CS Rapid București
(K)
-
Team Esbjerg
(K)
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
La Liga
13:55
14:00
Real Valladolid
-
Real Betis Balompié
8. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
13:55
14:00
RK Krim Mercator
(K)
-
FTC Rail Cargo Hungaria
(K)
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
13:55
14:00
Brest Bretagne Handball
(K)
-
DHK Banik Most
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
Cykling
14:35
Paris-Tours
Se alle TV kanaler
TV2TV2 PlayDiscovery+
(
3
)
 
 
Metal Ligaen
14:55
15:00
Esbjerg ENERGY
-
Aalborg Pirates
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
14:55
15:00
Crystal Palace FC
-
Leeds United F.C.
10. runde
SeeViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
14:55
15:00
West Ham United F.C.
-
Fulham F.C.
10. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
A.C. Monza
-
Spezia Calcio
9. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
U.S. Salernitana 1919
-
Hellas Verona F.C.
9. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
Udinese Calcio
-
Atalanta B.C.
9. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
IF Elfsborg
-
Kalmar FF
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
Malmö FF
-
IFK Värnamo
25. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
GIF Sundsvall
-
IFK Göteborg
25. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
NordicBet Liga
NordicBet Liga
14:55
15:00
Vejle Boldklub
-
FC Helsingør
12. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
15:25
15:30
Green Bay Packers
-
New York Giants
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Borussia Mönchengladbach
-
1. FC Köln
9. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
OB
-
Silkeborg IF
12. runde
Canal 9Discovery+
(
7
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:35
16:00
Odense Håndbold
(K)
-
CSM Bucuresti
(K)
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
SG BBM Bietigheim
(K)
-
Vipers Kristiansand
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Stem på resultatet
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
Györi Audi ETO KC
(K)
-
HC Lokomotiva Zagreb
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
La Liga
16:10
16:15
Cádiz CF
-
RCD Espanyol
8. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
Eliteserien
16:55
17:00
FK Bodø/Glimt
-
Sandefjord Fotball
25. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
16:55
17:00
FK Jerv
-
Aalesunds FK
25. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
16:55
17:00
Molde FK
-
HamKam
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Eliteserien
16:55
17:00
Strømsgodset IF
-
Tromsø IL
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Eliteserien
16:55
17:00
Odds Ballklubb
-
Kristiansund BK
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Eliteserien
16:55
17:00
Viking FK
-
Lillestrøm Sportsklubb
25. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
17:00
17:30
Arsenal FC
-
Liverpool F.C.
10. runde
SeeViaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
17:25
17:30
Hertha BSC
-
SC Freiburg
9. runde
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
Allsvenskan
17:25
17:30
AIK
-
Helsingborgs IF
25. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Allsvenskan
17:25
17:30
Djurgårdens IF
-
BK Häcken
25. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
3F Superliga
17:55
18:00
Randers FC
-
Brøndby IF
12. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
Serie A
17:55
18:00
U.S. Cremonese
-
S.S.C. Napoli
9. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
2
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Real Sociedad
-
Villarreal CF
8. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
18:55
19:00
Kamp endnu ikke fastlagt
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
Eliteserien
18:55
19:00
Rosenborg BK
-
Vålerenga Fotball
25. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
19:25
19:30
VfB Stuttgart
-
1. FC Union Berlin
9. runde
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
19:30
20:00
Everton F.C.
-
Manchester United F.C.
10. runde
SeeViaplay
(
1
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
AS Roma
-
U.S. Lecce
9. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
FC Barcelona
-
RC Celta de Vigo
8. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
22:20
22:25
Kamp endnu ikke fastlagt
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
02:15
02:20
Baltimore Ravens
-
Cincinnati Bengals
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
Natten til mandag
annonce
annonce
10
okt
Mandag
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
AC Horsens
-
AaB
12. runde
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Herlev Eagles
-
Odense Bulldogs
TV2 Play
(
2
)
 
 
Allsvenskan
18:55
19:00
IFK Norrköping
-
Mjällby AIF
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
19:10
Hammarby IF
-
Varbergs BoIS
25. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
A.C.F. Fiorentina
-
S.S. Lazio
9. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Nottingham Forest F.C.
-
Aston Villa F.C.
10. runde
Viaplay
(
5
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Elche CF
-
RCD Mallorca
8. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Stem på resultatet
National Football League
National Football League
02:10
02:15
Kansas City Chiefs
-
Las Vegas Raiders
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
Natten til tirsdag
annonce
⏰ Næste
annonce
annonce
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Speciel 2022/2023
Fodbold
FIFA World Cup 2022
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
Premier League
La Liga
1. Bundesliga
2. Bundesliga
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
UEFA Women's Champions League
Allsvenskan
Damallsvenskan
Eliteserien
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
AaB
Aarhus Fremad
AB Gladsaxe
AB Tårnby
AC Horsens
AGF
B.93
BK Frem
Brabrand IF
Brøndby IF
Dalum IF
Esbjerg fB
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
FC Roskilde
Fortuna Hjørring (K)
Frederiksberg Alliancen 2000
Fremad Amager
HB Køge
HB Køge (K)
Hellerup IK
Hillerød Fodbold
Hobro IK
Holstebro Boldklub
Hvidovre IF
IF Lyseng
Ishøj IF
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Middelfart Boldklub
Nykøbing FC
Næsby BK
Næstved Boldklub
OB
Randers FC
SfB-Oure FA
Silkeborg IF
Skive IK
SønderjyskE
Thisted FC
Vanløse IF
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
VSK Aarhus
Young Boys FD