Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

NHL 2021 kalender
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

2. Division 2021/2022 kalender

Dette er oversigten over hele 2. Division sæsonen 2021/2022. Vælger du at abonnere på vores 2. Division kalender, vil kampene automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og link.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i 2. Division ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2021/2022 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer og tidspunkter bliver fastlagt.

NOTE: 1. runde af 2. Division bliver desværre ikke streamet, da Divisionsforeningens nye streamingsplatform først vil være klar til 2. runde. Så snart vi har mere info om den nye streamingsplatform for 2. Division, vil vi opdatere link til denne.

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

annonce
annonce
14
aug
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
B.93
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Skive IK
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
14:00
Thisted FC
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
6
)
15
aug
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
10
)
18
aug
Onsdag
 
 
2. Division
19:00
Næstved Boldklub
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
19:00
B.93
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
19:00
AB Gladsaxe
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
4
)
 
 
2. Division
19:00
Kolding IF
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
19:00
Skive IK
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
19:00
Middelfart Boldklub
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
8
)
21
aug
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
Hellerup IK
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Skive IK
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
7
)
22
aug
Søndag
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
B.93
LIVE Stream
(
9
)
27
aug
Fredag
 
 
2. Division
18:30
B.93
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
4
)
 
 
2. Division
19:00
Kolding IF
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
6
)
28
aug
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Skive IK
LIVE Stream
(
5
)
29
aug
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
8
)
4
sep
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Skive IK
-
B.93
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
4
)
5
sep
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
2
)
12
sep
Søndag
 
 
2. Division
13:00
B.93
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Skive IK
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
15:00
Kolding IF
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
7
)
17
sep
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
B.93
LIVE Stream
(
6
)
18
sep
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Skive IK
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
1
)
19
sep
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
4
)
24
sep
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Kolding IF
-
Skive IK
LIVE Stream
(
9
)
25
sep
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
7
)
26
sep
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
B.93
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
8
)
2
okt
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Skive IK
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
5
)
3
okt
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
4
)
9
okt
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Skive IK
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
9
)
10
okt
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
6
)
15
okt
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Skive IK
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
8
)
16
okt
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
15:00
Kolding IF
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
8
)
17
okt
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
B.93
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
10
)
22
okt
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
8
)
23
okt
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Skive IK
LIVE Stream
(
2
)
24
okt
Søndag
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
4
)
29
okt
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Kolding IF
-
B.93
LIVE Stream
(
4
)
30
okt
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
14:00
Skive IK
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
6
)
31
okt
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
8
)
6
nov
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
5
)
7
nov
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Skive IK
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
6
)
12
nov
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Kolding IF
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
10
)
13
nov
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
B.93
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
8
)
 
 
2. Division
14:00
Skive IK
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
10
)
14
nov
Søndag
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
3
)
20
nov
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Skive IK
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
10
)
21
nov
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
7
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
8
)
12
mar
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
B.93
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Kolding IF
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
6
)
13
mar
Søndag
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Skive IK
LIVE Stream
(
10
)
19
mar
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
B.93
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Skive IK
LIVE Stream
(
4
)
20
mar
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
15:00
Kolding IF
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
10
)
25
mar
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Skive IK
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
5
)
26
mar
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
10
)
 
 
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
8
)
27
mar
Søndag
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
10
)
1
apr
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
AB Gladsaxe
LIVE Stream
(
6
)
2
apr
Lørdag
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Frederiksberg Alliancen 2000
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Kolding IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
B.93
LIVE Stream
(
10
)
3
apr
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Skive IK
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
1
)
9
apr
Lørdag
 
 
2. Division
15:00
AB Gladsaxe
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
15:00
Kolding IF
-
Brabrand IF
LIVE Stream
(
9
)
 
 
2. Division
15:00
Skive IK
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Hillerød Fodbold
-
Middelfart Boldklub
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Thisted FC
LIVE Stream
(
6
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
7
)
⏰ Næste
annonce
annonce
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
1. Bundesliga
La Liga
Premier League
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
UEFA Womens Champions League
OL 2020 (Herre)
OL 2020 (Kvinder)
AaB
AC Horsens
AGF
Brøndby IF
Brønshøj Boldklub
Esbjerg fB
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
Fremad Amager
HB Køge
Hobro IK
Hvidovre IF
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Nykøbing FC
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Borussia Dortmund
FC Bayern München
A.C. Milan
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
Paris Saint-Germain
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
Håndbold
Bambusa Kvindeliga
HTH HerreLigaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League - Kvinder
Aalborg Håndbold
København Håndbold
Odense Håndbold
Team Esbjerg
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Amr. Football
National Football League
Ishockey
Metalligaen
National Hockey League
Basketball
National Basketball Association
Andre
E-sport - CS:GO
Formel 1
Skiskydning
Tennis - ATP
Tennis - WTA
Vuelta A Espana
annonce
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2021
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️