2. Division 2019/2020 kalender

Dette er oversigten over hele 2. Division sæsonen 2019/2020. Vælger du at abonnere på vores 2. Division kalender, vil kampene automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og link.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i 2. Division ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2019/2020 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer og tidspunkter bliver fastlagt.

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

6
mar
Fredag
 
 
2. Division
2. Division
19:00
FC Helsingør
-
Brønshøj BK
Ekstra Bladet+
(
5
)
7
mar
Lørdag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Hellerup IK
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Vejgaard Boldspilklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Næsby BK
-
Ringkøbing IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
2
)
8
mar
Søndag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Holbæk B&I
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
BK Avarta
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
AB
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
2
)
14
mar
Lørdag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Vejgaard Boldspilklub
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
BK Frem
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
B.93
-
FC Helsingør
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
Brønshøj BK
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
4
)
15
mar
Søndag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Ringkøbing IF
-
AB
Ekstra Bladet+
(
2
)
20
mar
Fredag
 
 
2. Division
2. Division
19:00
FC Helsingør
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
21
mar
Lørdag
 
 
2. Division
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Vejgaard Boldspilklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Næsby BK
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
Brønshøj BK
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
1
)
22
mar
Søndag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Ringkøbing IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Holbæk B&I
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
AB
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
3
)
28
mar
Lørdag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Vejgaard Boldspilklub
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Hellerup IK
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
FC Helsingør
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Dalum IF
-
AB
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
BK Frem
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
15:00
B.93
-
Brønshøj BK
Ekstra Bladet+
(
2
)
29
mar
Søndag
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Ringkøbing IF
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
4
apr
Lørdag
 
 
2. Division
2. Division
14:00
BK Avarta
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
VSK Aarhus
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Brønshøj BK
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Vanløse IF
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
FC Helsingør
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Ringkøbing IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Skovshoved IF
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
AB
-
Vejgaard Boldspilklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
9
apr
Torsdag
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Thisted FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
BK Frem
-
FC Helsingør
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Ringkøbing IF
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Hellerup IK
-
Brønshøj BK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Vejgaard Boldspilklub
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
B.93
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Holbæk B&I
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Næsby BK
-
AB
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
2. Division
14:00
Slagelse B&I
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
1
)
Næste
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2020
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️