×

Tak for dit besøg

Vi håber du er glad for hvad vi laver her på Sofabold, samt at du vil give os et like på Facebook som en lille påskønnelse for vores arbejde her på siden.

Hvis du er RIGTIG glad for Sofabold, er du også velkommen til at dele, så andre også kan få glæde af os.

Ligemeget hvad, så påskønner vi dit besøg!

 

Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE sport på TV.

Hent i App Store Nu på Google Play
Hent i App Store Nu på Google Play

La Liga 2019/2020

Her kan du tilføje dit favorit La Liga hold til din kalender på enten din telefon/tablet eller til din kalender på din computer. La Liga kampe bliver programsat 2-3 uger i forvejen. Vælger du at abonnere på kalenderen, vil kampene automatisk blive tilføjet til din kalender, efterhånden som de bliver programsat.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Bemærk at det KUN er kampe der bliver sendt på TV, der bliver tilføjet din kalender. Det er altså ikke samtlige kampe i La Liga, eller samtlige af de enkelte holds kampe der bliver tilføjet.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

22. november
fredag
La Liga
21:00 21:00
Levante U.D. - RCD Mallorca
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
23. november
lørdag
La Liga
13:00 13:00
C.D. Leganés - FC Barcelona
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Real Betis Balompié - València CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Granada CF - Atlético de Madrid
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
20:00 21:00
Real Madrid C.F. - Real Sociedad
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport\ onclick=TV2 SPORT
24. november
søndag
La Liga
12:00 12:00
RCD Espanyol - Getafe CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
14:00 14:00
C.A. Osasuna - Athletic Club de Bilbao
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
S.D. Eibar - Deportivo Alavés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Villarreal CF - RC Celta de Vigo
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
Real Valladolid - Sevilla FC
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
29. november
fredag
La Liga
21:00 21:00
RC Celta de Vigo - Real Valladolid
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
30. november
lørdag
La Liga
13:00 13:00
Deportivo Alavés - Real Madrid C.F.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Real Sociedad - S.D. Eibar
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
RCD Mallorca - Real Betis Balompié
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
València CF - Villarreal CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
1. december
søndag
La Liga
12:00 12:00
Sevilla FC - C.D. Leganés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
14:00 14:00
Athletic Club de Bilbao - Granada CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
RCD Espanyol - C.A. Osasuna
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Getafe CF - Levante U.D.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
20:00 21:00
Atlético de Madrid - FC Barcelona
(La Liga) Del via Tilføj kalender Vi Anbefaler
Strive Sport\ onclick=TV2 SPORT
6. december
fredag
La Liga
22:00 22:00
Villarreal CF - Atlético de Madrid
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
7. december
lørdag
La Liga
13:00 13:00
Real Madrid C.F. - RCD Espanyol
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Granada CF - Deportivo Alavés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Levante U.D. - València CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
20:20 21:00
FC Barcelona - RCD Mallorca
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport\ onclick=TV2 SPORT
8. december
søndag
La Liga
12:00 12:00
S.D. Eibar - Getafe CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
14:00 14:00
Real Betis Balompié - Athletic Club de Bilbao
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Real Valladolid - Real Sociedad
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
C.D. Leganés - RC Celta de Vigo
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
C.A. Osasuna - Sevilla FC
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
13. december
fredag
La Liga
21:00 21:00
Deportivo Alavés - C.D. Leganés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
14. december
lørdag
La Liga
13:00 13:00
Granada CF - Levante U.D.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Real Sociedad - FC Barcelona
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Athletic Club de Bilbao - S.D. Eibar
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
Atlético de Madrid - C.A. Osasuna
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
15. december
søndag
La Liga
12:00 12:00
Getafe CF - Real Valladolid
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
14:00 14:00
RC Celta de Vigo - RCD Mallorca
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
RCD Espanyol - Real Betis Balompié
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Sevilla FC - Villarreal CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
València CF - Real Madrid C.F.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
18. december
onsdag
La Liga
20:00 20:00
FC Barcelona - Real Madrid C.F.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
20. december
fredag
La Liga
21:00 21:00
S.D. Eibar - Granada CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
21. december
lørdag
La Liga
13:00 13:00
RCD Mallorca - Sevilla FC
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
FC Barcelona - Deportivo Alavés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Villarreal CF - Getafe CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
Real Valladolid - València CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
22. december
søndag
La Liga
12:00 12:00
C.D. Leganés - RCD Espanyol
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
14:00 14:00
C.A. Osasuna - Real Sociedad
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Real Betis Balompié - Atlético de Madrid
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Levante U.D. - RC Celta de Vigo
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
Real Madrid C.F. - Athletic Club de Bilbao
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
3. januar
fredag
La Liga
19:00 19:00
Real Valladolid - C.D. Leganés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
Sevilla FC - Athletic Club de Bilbao
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
4. januar
lørdag
La Liga
13:00 13:00
València CF - S.D. Eibar
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Getafe CF - Real Madrid C.F.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
18:30 18:30
Atlético de Madrid - Levante U.D.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
RCD Espanyol - FC Barcelona
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
5. januar
søndag
La Liga
12:00 12:00
Granada CF - RCD Mallorca
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
14:00 14:00
Real Sociedad - Villarreal CF
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
16:00 16:00
Deportivo Alavés - Real Betis Balompié
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
21:00 21:00
RC Celta de Vigo - C.A. Osasuna
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport