Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Se vores kalendere - tilføj kampe med ét klik
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

2. Division 2020/2021 kalender

Dette er oversigten over hele 2. Division sæsonen 2020/2021. Vælger du at abonnere på vores 2. Division kalender, vil kampene automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og link.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i 2. Division ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2020/2021 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer og tidspunkter bliver fastlagt.

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

annonce
annonce
3
dec
Torsdag
 
 
2. Division
18:30
FC Roskilde
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
1
)
12
mar
Fredag
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
5
)
13
mar
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
3
)
14
mar
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
3
)
20
mar
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
21
mar
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
Holstebro Boldklub
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
4
)
26
mar
Fredag
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
27
mar
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
14:00
Brabrand IF
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
2
)
28
mar
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
3
)
5
apr
Mandag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
Hellerup IK
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
9
apr
Fredag
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
10
apr
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
2
)
11
apr
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Holstebro Boldklub
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
4
)
16
apr
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
2
)
17
apr
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
4
)
18
apr
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
4
)
23
apr
Fredag
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
24
apr
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
2
)
25
apr
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Holstebro Boldklub
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
30
apr
Fredag
 
 
2. Division
18:30
Næstved Boldklub
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
1
maj
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
5
)
2
maj
Søndag
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
7
maj
Fredag
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
8
maj
Lørdag
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
2
)
9
maj
Søndag
 
 
2. Division
13:00
Holstebro Boldklub
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
2
)
14
maj
Fredag
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
15
maj
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
16
maj
Søndag
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
3
)
24
maj
Mandag
 
 
2. Division
13:00
13:00
Holstebro Boldklub
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
Næstved Boldklub
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:30
Holbæk B&I
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Hillerød Fodbold
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
28
maj
Fredag
 
 
2. Division
19:00
FC Roskilde
-
Slagelse B&I
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
19:00
Hellerup IK
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
2
)
29
maj
Lørdag
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
FC Sydvest 05 Tønder
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
SfB-Oure FA
-
Holbæk B&I
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Skovshoved IF
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Dalum IF
-
Næsby BK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Jammerbugt FC
-
Brabrand IF
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
Nykøbing FC
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
BK Frem
-
B.93
Ekstra Bladet+
(
3
)
30
maj
Søndag
 
 
2. Division
13:00
BK Avarta
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
2
)
5
jun
Lørdag
 
 
2. Division
15:00
Brabrand IF
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Middelfart Boldklub
-
BK Frem
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
VSK Aarhus
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Næsby BK
-
Thisted FC
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Holstebro Boldklub
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
Aarhus Fremad
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
Holbæk B&I
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
AB Gladsaxe
-
AB Tårnby
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Nykøbing FC
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
15:00
Næstved Boldklub
-
Brønshøj Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Skovshoved IF
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
Hillerød Fodbold
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Slagelse B&I
-
Vanløse IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
15:00
KFUM Roskilde
-
Frederiksberg Alliancen 2000
Ekstra Bladet+
(
2
)
⏰ Næste
annonce
annonce
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
1. Bundesliga
La Liga
Ligue 1
Premier League
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Euro 2020
AaB
AC Horsens
AGF
Brøndby IF
Brønshøj Boldklub
Esbjerg fB
F.C. København
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
HB Køge
Hobro IK
Lyngby Boldklub
Nykøbing FC
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
FC Bayern München
A.C. Milan
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
Håndbold
Bambusa Kvindeliga
Primo Tours Ligaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League - Kvinder
EHF European League (H)
EHF EURO (K)
Aalborg Håndbold
København Håndbold
Odense Håndbold
Team Esbjerg
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Amr. Football
National Football League
Basketball
National Basketball Association
Andre
Skiskydning
Tennis - ATP
Tennis - WTA
annonce
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2020
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️