Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE sport på TV.

Hent i App Store Nu på Google Play
Hent i App Store Nu på Google Play

Alka Superligaen 2016/2017

Superliga 2014/2015Dette er oversigten over hele superligasæsonen 2016/2017. Da TV kanalerne først foretager kampvalg cirka 6 uger ud i fremtiden, vil alle kampe ikke være fastlagte endnu. Vælger du at abonnere på vores Superliga kalender, vil kampene dog automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og TV kanal.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i Alka Superligaen ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Du kan også finde en specifik kalender for diverse danske hold i bunden af siden - denne kalender indeholder også evt. kampe i DBU Pokalen og evt. europæiske kampe.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

 

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2016/2017 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer, tidspunkter og TV kanaler bliver fastlagt.

Husk at siden skal være fuldt hentet, før du tilføjer kampene til din kalender!

 

31. marts
fredag
Alka Superligaen
17:30 18:00
AC Horsens - OB
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
Alka Superligaen
19:40 20:15
FC Nordsjælland - Lyngby Boldklub
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
1. april
lørdag
Alka Superligaen
15:30 16:00
Silkeborg IF - AaB
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
Følg Sofabold på Facebook
2. april
søndag
Alka Superligaen
12:30 13:00
Esbjerg fB - Randers FC
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
DplayEuroSport 2
Alka Superligaen
15:00 16:00
Viborg FF - AGF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
Alka Superligaen
17:00 18:00
Brøndby IF - FC Midtjylland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender Vi Anbefaler
TV3+
3. april
mandag
Alka Superligaen
18:15 19:00
SønderjyskE - F.C. København
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
7. april
fredag
Alka Superligaen
17:30 18:00
OB - Esbjerg fB
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
Alka Superligaen
19:45 20:15
Randers FC - AC Horsens
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 2
Følg Sofabold på Facebook
8. april
lørdag
Alka Superligaen
16:00 16:00
AaB - Viborg FF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
9. april
søndag
Alka Superligaen
12:30 13:00
FC Midtjylland - SønderjyskE
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
DplayEuroSport 2
Alka Superligaen
15:00 16:00
Lyngby Boldklub - Brøndby IF
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
Alka Superligaen
17:00 18:00
F.C. København - FC Nordsjælland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3+
10. april
mandag
Alka Superligaen
18:15 19:00
AGF - Silkeborg IF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
Følg Sofabold på Facebook
14. april
fredag
Alka Superligaen
15:30 15:30
SønderjyskE - FC Nordsjælland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
15. april
lørdag
Alka Superligaen
18:00 18:00
Esbjerg fB - AC Horsens
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
16. april
søndag
Alka Superligaen
16:00 16:00
Lyngby Boldklub - FC Midtjylland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
17. april
mandag
Alka Superligaen
12:30 13:00
Viborg FF - Silkeborg IF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
DplayEuroSport 2
Alka Superligaen
16:00 16:00
Brøndby IF - F.C. København
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender Vi Anbefaler
TV3+
Alka Superligaen
17:00 18:00
AaB - AGF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
18. april
tirsdag
Alka Superligaen
18:15 18:15
OB - Randers FC
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
21. april
fredag
Alka Superligaen
18:00 18:00
Silkeborg IF - Viborg FF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
Alka Superligaen
20:15 20:15
SønderjyskE - Lyngby Boldklub
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
22. april
lørdag
Alka Superligaen
16:00 16:00
AC Horsens - Esbjerg fB
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
23. april
søndag
Alka Superligaen
13:00 13:00
Randers FC - OB
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
DplayEuroSport 2
Alka Superligaen
16:00 16:00
FC Nordsjælland - Brøndby IF
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
Alka Superligaen
18:00 18:00
F.C. København - FC Midtjylland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3+
24. april
mandag
Alka Superligaen
19:00 19:00
AGF - AaB
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
28. april
fredag
Alka Superligaen
18:00 18:00
OB - AC Horsens
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
Alka Superligaen
20:15 20:15
Randers FC - Esbjerg fB
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 2
29. april
lørdag
Alka Superligaen
16:00 16:00
FC Midtjylland - FC Nordsjælland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
30. april
søndag
Alka Superligaen
13:00 13:00
Viborg FF - AaB
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
DplayEuroSport 2
Alka Superligaen
16:00 16:00
F.C. København - Lyngby Boldklub
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
DplayCanal 9
Alka Superligaen
18:00 18:00
Brøndby IF - SønderjyskE
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
TV3+
1. maj
mandag
Alka Superligaen
19:00 19:00
Silkeborg IF - AGF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
TV3 SPORT 1
5. maj
fredag
Alka Superligaen
19:00 19:00
FC Nordsjælland - F.C. København
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
7. maj
søndag
Alka Superligaen
13:00 13:00
Lyngby Boldklub - SønderjyskE
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
AaB - Silkeborg IF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
AGF - Viborg FF
(Alka Superligaen - Pulje 2) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
18:00 18:00
FC Midtjylland - Brøndby IF
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
8. maj
mandag
Alka Superligaen
19:00 19:00
AC Horsens - Randers FC
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
19:00 19:00
Esbjerg fB - OB
(Alka Superligaen - Pulje 1) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
14. maj
søndag
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Playoff (k3)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Playoff (k4)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Europa Playoff (k1)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Europa Playoff (k2)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Lyngby Boldklub - FC Nordsjælland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
F.C. København - Brøndby IF
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender Vi Anbefaler
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
SønderjyskE - FC Midtjylland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
17. maj
onsdag
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Europa Playoff (k1)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Brøndby IF - Lyngby Boldklub
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
FC Nordsjælland - SønderjyskE
(Alka Superligaen) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
FC Midtjylland - F.C. København
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Europa Playoff (k2)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Playoff (k3)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Playoff (k4)) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
21. maj
søndag
Alka Superligaen
16:00 16:00
SønderjyskE - Brøndby IF
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Lyngby Boldklub - F.C. København
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
FC Nordsjælland - FC Midtjylland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Europa Playoff) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Alka Superliga Playoff) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Alka Superliga Playoff) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
28. maj
søndag
Alka Superligaen
16:00 16:00
FC Midtjylland - Lyngby Boldklub
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
F.C. København - SønderjyskE
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Brøndby IF - FC Nordsjælland
(Alka Superligaen - Mesterskabsspil) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Europa Playoff) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Alka Superliga Playoff) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt
Alka Superligaen
16:00 16:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(Alka Superligaen - Alka Superliga Playoff) Del via Tilføj kalender
Ikke fastlagt