×

Tak for dit besøg

Vi håber du er glad for hvad vi laver her på Sofabold, samt at du vil give os et like på Facebook som en lille påskønnelse for vores arbejde her på siden.

Hvis du er RIGTIG glad for Sofabold, er du også velkommen til at dele, så andre også kan få glæde af os.

Ligemeget hvad, så påskønner vi dit besøg!

 

Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE sport på TV.

Hent i App Store Nu på Google Play
Hent i App Store Nu på Google Play

UEFA Europa League 2018/2019

Her finder du en oversigt over alle TV kampe i UEFA Europa League gruppespillet, samt for knockout runderne for sæsonen 2018/2019.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Bemærk at det KUN er kampe der bliver sendt på TV, der bliver tilføjet din kalender. Det er altså ikke samtlige kampe i Europa League, eller samtlige af de enkelte holds kampe der bliver tilføjet.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

 

Gruppe A   Gruppe B
Bayer 04 Leverkusen   FC Red Bull Salzburg
PFC Ludogorets Razgrad   Celtic F.C.
FC Zürich   RB Leipzig e.V.
AEK Larnaca FC   Rosenborg BK
     
Gruppe C   Gruppe D
FC Zenit   R.S.C. Anderlecht
F.C. København   Fenerbahçe S.K.
FC Girondins de Bordeaux   GNK Dinamo Zagreb
SK Slavia Prague   FC Spartak Trnava
     
Gruppe E   Gruppe F
Arsenal FC   Olympiacos C.F.P.
Sporting Clube de Portugal   A.C. Milan
Qarabag FK   Real Betis Balompié
FC Vorskla Poltava   F91 Dudelange
     
Gruppe G   Gruppe H
Villarreal CF   S.S. Lazio
SK Rapid Wien   Olympique de Marseille
FC Spartak Moskva   Eintracht Frankfurt
Rangers F.C.   Apollon Limassol
     
Gruppe I   Gruppe J
Besiktas J.K.   Sevilla FC
K.R.C. Genk   FC Krasnodar
Malmö FF   Royal Standard de Liège
Sarpsborg 08 FF   Akhisar Belediye Gençlik
     
Gruppe K   Gruppe L
FC Dynamo Kyiv   Chelsea FC
FC Astana   PAOK FC
Stade Rennais FC   FC BATE Borisov
FK Jablonec   MOL Vidi FC

 

25. oktober
torsdag
UEFA Europa League
18:00 18:55
F.C. København - SK Slavia Prague
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
6'eren
UEFA Europa League
18:50 18:55
Sporting Clube de Portugal - Arsenal FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
EuroSport 2
UEFA Europa League
20:55 21:00
Chelsea FC - FC BATE Borisov
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
6'eren
UEFA Europa League
20:55 21:00
Olympique de Marseille - S.S. Lazio
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
EuroSport 2
8. november
torsdag
UEFA Europa League
20:00 21:00
SK Slavia Prague - F.C. København
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
6'eren
29. november
torsdag
UEFA Europa League
18:00 18:55
FC Zenit - F.C. København
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
6'eren
13. december
torsdag
UEFA Europa League
20:00 21:00
F.C. København - FC Girondins de Bordeaux
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
6'eren