Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE sport på TV.

Hent i App Store Nu på Google Play
Hent i App Store Nu på Google Play

UEFA Europa League 2017/2018

Her finder du en oversigt over alle TV kampe i UEFA Europa League gruppespillet, samt for knockout runderne for sæsonen 2017/2018.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Bemærk at det KUN er kampe der bliver sendt på TV, der bliver tilføjet din kalender. Det er altså ikke samtlige kampe i Europa League, eller samtlige af de enkelte holds kampe der bliver tilføjet.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

 

28. september
torsdag
UEFA Europa League
16:55 17:00
FC Astana - SK Slavia Prague
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplayEuroSport 2
UEFA Europa League
18:55 19:00
FC BATE Borisov - Arsenal FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplayCanal 9
UEFA Europa League
18:55 19:00
Rosenborg BK - FK Vardar
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplayEuroSport 2
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Zenit - Real Sociedad
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
OGC Nice - SBV Vitesse
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
S.S. Lazio - S.V. Zulte Waregem
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Östersunds FK - Hertha BSC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Athletic Club de Bilbao - FC Zorya Luhansk
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Atiker Konyaspor - Vitória S.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Red Bull Salzburg - Olympique de Marseille
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
1. FC Köln - FK Crvena zvezda
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Lugano - FC Steaua Bucuresti
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Viktoria Plzen - Hapoel Be'er Sheva FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
20:00 21:05
FC Sheriff Tiraspol - F.C. København
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplay6'eren
UEFA Europa League
21:00 21:05
Everton F.C. - Apollon Limassol
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplayCanal 9
UEFA Europa League
21:00 21:05
Olympique Lyonnais - Atalanta B.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplayEuroSport 2
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Lokomotiv Moskva - FC Fastav Zlin
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
A.C. Milan - HNK Rijeka
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
AEK F.C. - FK Austria Wien
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Sporting Clube de Braga - Istanbul Basaksehir F.K.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
PFC Ludogorets Razgrad - TSG 1899 Hoffenheim
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
KF Skënderbeu Korçë - BSC Young Boys
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FK Partizan Beograd - FC Dynamo Kyiv
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Maccabi Tel Aviv F.C. - Villarreal CF
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
Alka Superliga kalender
19. oktober
torsdag
UEFA Europa League
17:00 17:00
FC Astana - Maccabi Tel Aviv F.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FK Vardar - Real Sociedad
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Zenit - Rosenborg BK
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
S.V. Zulte Waregem - SBV Vitesse
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
OGC Nice - S.S. Lazio
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Zorya Luhansk - Hertha BSC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Östersunds FK - Athletic Club de Bilbao
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Olympique de Marseille - Vitória S.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Atiker Konyaspor - FC Red Bull Salzburg
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FK Crvena zvezda - Arsenal FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC BATE Borisov - 1. FC Köln
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Hapoel Be'er Sheva FC - FC Steaua Bucuresti
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Lugano - FC Viktoria Plzen
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Sheriff Tiraspol - FC Lokomotiv Moskva
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Atalanta B.C. - Apollon Limassol
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Everton F.C. - Olympique Lyonnais
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FK Austria Wien - HNK Rijeka
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
A.C. Milan - AEK F.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
TSG 1899 Hoffenheim - Istanbul Basaksehir F.K.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Sporting Clube de Braga - PFC Ludogorets Razgrad
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Dynamo Kyiv - BSC Young Boys
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
KF Skënderbeu Korçë - FK Partizan Beograd
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Villarreal CF - SK Slavia Prague
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Fastav Zlin - F.C. København
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplay6'eren
2. november
torsdag
UEFA Europa League
18:00 19:00
F.C. København - FC Fastav Zlin
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplay6'eren
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Lokomotiv Moskva - FC Sheriff Tiraspol
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Apollon Limassol - Atalanta B.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Olympique Lyonnais - Everton F.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
HNK Rijeka - FK Austria Wien
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
AEK F.C. - A.C. Milan
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Istanbul Basaksehir F.K. - TSG 1899 Hoffenheim
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
PFC Ludogorets Razgrad - Sporting Clube de Braga
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
BSC Young Boys - FC Dynamo Kyiv
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FK Partizan Beograd - KF Skënderbeu Korçë
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
SK Slavia Prague - Villarreal CF
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Maccabi Tel Aviv F.C. - FC Astana
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Rosenborg BK - FC Zenit
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
SBV Vitesse - S.V. Zulte Waregem
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
S.S. Lazio - OGC Nice
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Hertha BSC - FC Zorya Luhansk
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Athletic Club de Bilbao - Östersunds FK
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Vitória S.C. - Olympique de Marseille
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Red Bull Salzburg - Atiker Konyaspor
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Arsenal FC - FK Crvena zvezda
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
1. FC Köln - FC BATE Borisov
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Steaua Bucuresti - Hapoel Be'er Sheva FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Viktoria Plzen - FC Lugano
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
23. november
torsdag
UEFA Europa League
17:00 17:00
FC Astana - Villarreal CF
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
18:00 19:00
FC Lokomotiv Moskva - F.C. København
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplay6'eren
UEFA Europa League
19:00 19:00
Rosenborg BK - Villarreal CF
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Zenit - FK Vardar
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
S.S. Lazio - SBV Vitesse
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
OGC Nice - S.V. Zulte Waregem
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Athletic Club de Bilbao - Hertha BSC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Östersunds FK - FC Zorya Luhansk
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Red Bull Salzburg - Vitória S.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Atiker Konyaspor - Olympique de Marseille
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
1. FC Köln - Arsenal FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC BATE Borisov - FK Crvena zvezda
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Viktoria Plzen - FC Steaua Bucuresti
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Lugano - Hapoel Be'er Sheva FC
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Sheriff Tiraspol - FC Fastav Zlin
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Olympique Lyonnais - Apollon Limassol
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Everton F.C. - Atalanta B.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
AEK F.C. - HNK Rijeka
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
A.C. Milan - FK Austria Wien
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
PFC Ludogorets Razgrad - Istanbul Basaksehir F.K.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Sporting Clube de Braga - TSG 1899 Hoffenheim
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FK Partizan Beograd - BSC Young Boys
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
KF Skënderbeu Korçë - FC Dynamo Kyiv
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Maccabi Tel Aviv F.C. - SK Slavia Prague
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
Alka Superliga kalender
7. december
torsdag
UEFA Europa League
18:00 19:00
F.C. København - FC Sheriff Tiraspol
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport PlayerDplay6'eren
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Fastav Zlin - FC Lokomotiv Moskva
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Apollon Limassol - Everton F.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Atalanta B.C. - Olympique Lyonnais
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
HNK Rijeka - A.C. Milan
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FK Austria Wien - AEK F.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Istanbul Basaksehir F.K. - Sporting Clube de Braga
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
TSG 1899 Hoffenheim - PFC Ludogorets Razgrad
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
BSC Young Boys - KF Skënderbeu Korçë
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
FC Dynamo Kyiv - FK Partizan Beograd
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
SK Slavia Prague - FC Astana
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
19:00 19:00
Villarreal CF - Maccabi Tel Aviv F.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Villarreal CF - FC Zenit
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FK Vardar - Rosenborg BK
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
SBV Vitesse - OGC Nice
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
S.V. Zulte Waregem - S.S. Lazio
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Zorya Luhansk - Athletic Club de Bilbao
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Vitória S.C. - Atiker Konyaspor
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Olympique de Marseille - FC Red Bull Salzburg
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Arsenal FC - FC BATE Borisov
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FK Crvena zvezda - 1. FC Köln
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
FC Steaua Bucuresti - FC Lugano
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player
UEFA Europa League
21:05 21:05
Hapoel Be'er Sheva FC - FC Viktoria Plzen
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
Eurosport Player