Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE bold på TV.

Hent i App Store Tilgængelig på Google Play
6. marts
i dag, fredag
Algarve Cup
TV StartKamp Start
14:00 14:30
Sverige - Brasilien (K)
(Algarve Cup)
EuroSport
Sverige Brasilien
Del Sverige - Brasilien på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Algarve Cup
TV StartKamp Start
16:00 16:00
Frankrig - Danmark (K)
(Algarve Cup - Der sendes fra kampen 16:30)
EuroSport
Frankrig Danmark

Frankrig og Danmark mødes ved Algarve Cup i Portugal, når de to kvindelandshold mødes i deres anden gruppekamp ved den årlige træningsturnering, der i år afholdes for 22 gang.

Frankrig vandt tirsdag aften en 1-0 sejr over værterne fra Portugal, mens de danske kvinder hentede en flot 2-1 sejr over verdensmestrene fra Japan, efter Sanne Troelsgaard Nielsen havde brag Danmark foran efter allerede to minutters spil. Japan slog dog hurtigt tilbage, men kort inde i anden halvleg bragte Johanna Rasmussen de danske kvinder på 2-1, en stilling der holdte kampen ud - på trods af et hårdt pres mod det danske mål af de japanske kvinder.

Det bør dermed være et danske landshold, fulde af selvtillid, på trods af en del afbud og skader, der møder de franske kvinder.

Bemærk, at EuroSport først sender fra kampen kl. 16:30.

af Sofabold.dk, 5 marts 07:06
Del Frankrig - Danmark på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
20:15 20:15
VfB Stuttgart - Hertha Berlin
(1. Bundesliga)
EuroSport 2
VfB Stuttgart Hertha Berlin

Det er en vaskeægte bundgyser som Eurosport 2 blænder op for i aften. Vfb Stuttgart ligger i bunden af Bundesligaen med blot 19 point og de tager hjemme på Mercedes-Benz Arena i Stuttgart imod bundrivalerne fra Hertha Berlin, der med 24 point er placeret lige over stregen. Med en sejr i aften kan gæsterne fra Berlin få noget luft til nedrykningsstregen, mens Stuttgart i tilfælde af et nederlag meget vel må indstille sig på en sæson i den næstbedste række i den kommende sæson. 

Herthanerne kommer med nyfunden selvtillid efter det i sidste runde blev til en hjemmesejr på 1-0 over FC Augsburg. Omvendt fik vfb Stuttgart også lidt point på kontoen via et enkelt point ude mod Hannover 96. Det ene point var dog det første point som Stuttgart havde fået i 4 kampe.

På mange måder er der lagt op til et tæt og intenst opgør. Hertha Berlin har vundet de to seneste gange de to klubber er tørnet sammen, men det har i begge tilfælde været tæt. Senest vandt Hertha hjemme i Berlin med 3-2, mens det i sidste sæson blev til en 1-2 sejr i Stuttgart. En gentagelse af dette resultat vil man for enhver pris undgå i Stuttgart, der til kampen må undvære Martin Harnik, der er ude med karantæne. Dette er også gæsternes Per Ciljan Skjelbred og Peter Niemeyer også. 

 

af Ulrik Forsom, 6 marts 07:20
Del VfB Stuttgart - Hertha Berlin på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Ligue 1
TV StartKamp Start
20:25 20:30
Toulouse FC - Olympique de Marseille
(Ligue 1)
TV3 Sport 1
Toulouse FC Olympique de Marseille
Del Toulouse FC - Olympique de Marseille på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
20:40 20:45
Levante U.D. - S.D. Eibar
(Liga BBVA)
Canal 8 Sport
Levante U.D. S.D. Eibar
Del Levante U.D. - S.D. Eibar på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Major League Soccer
TV StartKamp Start
04:00 04:00
Los Angeles Galaxy - Chicago Fire
(Major League Soccer)
EuroSport
Los Angeles Galaxy Chicago Fire

Det har længe ulment, at starten på denne sæsons MSL kunne blive udskudt, da der ikke har været en overenskomst mellem spillerne og ligaen siden den 31. januar i år. Natten til torsdag faldt tingene dog på plads og dermed starter MLS natten mellem fredag og lørdag, når de forsvarende mestre fra Los Angeles Galaxy tager imod Chicago Fire på StubHub Center i Los Angeles.

Mens Los Angeles Galaxy tog mesterskabet sidste år, så sluttede Chicago Fire som nummer ni i Eastern Conference og missede dermed slutspillet.

Los Angeles Galaxy har varmet op til starten af MLS med træningskampe mod svenske Hammerby (1-2) og irske Shamrock Rovers (1-0), mens Chicago Fire mødte norske Starbæk for to uger siden (0-0).

af Sofabold.dk, 5 marts 09:03
Del Los Angeles Galaxy - Chicago Fire på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Klik på de enkelte kampe for mere info
LIVE nu
Optakt startet
7. marts
i morgen, lørdag
Svenska Cupen
TV StartKamp Start
12:45 13:00
AIK Stockholm - Hammarby IF
(Svenska Cupen)
SVT2
AIK Stockholm Hammarby IF

Det er et af de helt store scandinaviske lokal derbys der finder sted lørdag middag, når AIK og Hammarby IF mødes på Friends Arena i den svenske hovedstad Stockholm.

Svenskerne starter med et gruppespil i Svenska Cupen og her er AIK og Hammerby IF endt i Gruppe 3 sammen. Der er blot ét enkelt hold der går videre i Svenska Cupen fra hver gruppe og her står AIK med sejre i de to første kampe med de absolut bedste kort.

AIK har vundet 4-0 over Landskrona hjemme, mens Kristianstad blev besejret 3-0 på udebane. Hammerby vandt ligeledes over Kristianstad i deres første opgør, dog med blot 1-0, mens de måtte nøjes med 1-1 mod Landskrona i søndags.

Hammerby IF er dermed tvunget til en sejr, hvis holdet skal videre i Svenska Cupen, mens AIK vinder gruppen med en sejr eller et uafgjort resultat.

af Sofabold.dk, 6 marts 16:20
Del AIK Stockholm - Hammarby IF på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
The FA Cup
TV StartKamp Start
13:00 13:45
Bradford City A.F.C. - Reading FC
(The FA Cup)
6'eren
Bradford City A.F.C. Reading FC
Del Bradford City A.F.C. - Reading FC på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
15:30 15:30
Hannover 96 - FC Bayern München
(1. Bundesliga)
EuroSport 2
Hannover 96 FC Bayern München
Del Hannover 96 - FC Bayern München på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Premier League
TV StartKamp Start
15:40 16:00
Queens Park Rangers - Tottenham Hotspur F.C.
(Premier League)
6'erenTV3+
Queens Park Rangers Tottenham Hotspur F.C.
Del Queens Park Rangers - Tottenham Hotspur F.C. på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
15:55 16:00
Deportivo de La Coruña - Sevilla FC
(Liga BBVA)
Canal 8 Sport
Deportivo de La Coruña Sevilla FC
Del Deportivo de La Coruña - Sevilla FC på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Alka Superligaen
TV StartKamp Start
16:30 17:00
FC Nordsjælland - SønderjyskE
(Alka Superligaen)
TV3 Sport 1
FC Nordsjælland SønderjyskE
Del FC Nordsjælland - SønderjyskE på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Ligue 1
TV StartKamp Start
16:55 17:00
Paris Saint-Germain - RC Lens
(Ligue 1)
TV3 Sport 2
Paris Saint-Germain RC Lens
Del Paris Saint-Germain - RC Lens på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
17:55 18:00
Athletic Club de Bilbao - Real Madrid C.F.
(Liga BBVA)
Canal 9
Athletic Club de Bilbao Real Madrid C.F.
Del Athletic Club de Bilbao - Real Madrid C.F. på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Serie A
TV StartKamp Start
17:55 18:00
U.C. Sampdoria - Cagliari Calcio
(Serie A)
Canal 8 Sport
U.C. Sampdoria Cagliari Calcio
Del U.C. Sampdoria - Cagliari Calcio på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
18:30 18:30
1. FSV Mainz 05 - Borussia Mönchengladbach
(1. Bundesliga)
EuroSport 2
1. FSV Mainz 05 Borussia Mönchengladbach
Del 1. FSV Mainz 05 - Borussia Mönchengladbach på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
The FA Cup
TV StartKamp Start
18:00 18:30
Aston Villa F.C. - West Bromwich Albion
(The FA Cup)
6'eren
Aston Villa F.C. West Bromwich Albion
Del Aston Villa F.C. - West Bromwich Albion på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
19:55 20:00
Elche CF - U.D. Almería
(Liga BBVA)
Canal 9
Elche CF U.D. Almería
Del Elche CF - U.D. Almería på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Ligue 1
TV StartKamp Start
19:00 20:00
Évian Thonon Gaillard F.C. - AS Monaco FC
(Ligue 1)
TV3 Sport 1
Évian Thonon Gaillard F.C. AS Monaco FC
Del Évian Thonon Gaillard F.C. - AS Monaco FC på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Serie A
TV StartKamp Start
20:40 20:45
A.C. Milan - Hellas Verona F.C.
(Serie A)
Canal 8 Sport
A.C. Milan Hellas Verona F.C.
Del A.C. Milan - Hellas Verona F.C. på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Major League Soccer
TV StartKamp Start
21:00 21:00
D.C. United - Montreal Impact
(Major League Soccer)
EuroSport 2
D.C. United Montreal Impact
Del D.C. United - Montreal Impact på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
21:55 22:00
Granada CF - Málaga CF
(Liga BBVA)
Canal 9
Granada CF Málaga CF
Del Granada CF - Málaga CF på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
8. marts
søndag
Liga BBVA
TV StartKamp Start
11:55 12:00
FC Barcelona - Rayo Vallecano
(Liga BBVA)
6'eren
FC Barcelona Rayo Vallecano
Del FC Barcelona - Rayo Vallecano på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Alka Superligaen
TV StartKamp Start
12:15 13:00
Silkeborg IF - Hobro IK
(Alka Superligaen)
Canal 8 Sport
Silkeborg IF Hobro IK
Del Silkeborg IF - Hobro IK på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Ligue 1
TV StartKamp Start
13:55 14:30
AS Saint-Étienne - FC Lorient-Bretagne Sud
(Ligue 1)
TV3 Sport 1
AS Saint-Étienne FC Lorient-Bretagne Sud
Del AS Saint-Étienne - FC Lorient-Bretagne Sud på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Alka Superligaen
TV StartKamp Start
13:00 15:00
F.C. København - Brøndby IF
Vi anbefaler!
(Alka Superligaen)
TV3+
F.C. København Brøndby IF
Del F.C. København - Brøndby IF på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
15:30 15:30
1. FC Köln - Eintracht Frankfurt
(1. Bundesliga)
EuroSport 2
1. FC Köln Eintracht Frankfurt
Del 1. FC Köln - Eintracht Frankfurt på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Alka Superligaen
TV StartKamp Start
16:00 17:00
FC Midtjylland - Esbjerg fB
(Alka Superligaen)
Canal 9
FC Midtjylland Esbjerg fB
Del FC Midtjylland - Esbjerg fB på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
16:55 17:00
Real Sociedad - RCD Espanyol
(Liga BBVA)
Canal 8 Sport
Real Sociedad RCD Espanyol
Del Real Sociedad - RCD Espanyol på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
The FA Cup
TV StartKamp Start
16:55 17:00
Liverpool F.C. - Blackburn Rovers
(The FA Cup)
6'eren
Liverpool F.C. Blackburn Rovers
Del Liverpool F.C. - Blackburn Rovers på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
17:30 17:30
SC Paderborn 07 - Bayer Leverkusen
(1. Bundesliga)
EuroSport 2
SC Paderborn 07 Bayer Leverkusen
Del SC Paderborn 07 - Bayer Leverkusen på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Alka Superligaen
TV StartKamp Start
18:00 19:00
AaB - Randers FC
(Alka Superligaen)
TV3 Sport 1
AaB Randers FC
Del AaB - Randers FC på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Serie A
TV StartKamp Start
20:40 20:45
S.S.C. Napoli - F.C. Internazionale
(Serie A)
Canal 8 Sport
S.S.C. Napoli F.C. Internazionale
Del S.S.C. Napoli - F.C. Internazionale på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Liga BBVA
TV StartKamp Start
20:55 21:00
Atlético de Madrid - València CF
(Liga BBVA)
Canal 9
Atlético de Madrid València CF
Del Atlético de Madrid - València CF på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Major League Soccer
TV StartKamp Start
22:00 22:00
Orlando City SC - New York City FC
(Major League Soccer)
EuroSport
Orlando City SC New York City FC
Del Orlando City SC - New York City FC på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
9. marts
mandag
Algarve Cup
TV StartKamp Start
14:45 15:10
Japan - Frankrig (K)
(Algarve Cup)
EuroSport 2
Japan Frankrig
Del Japan - Frankrig på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Algarve Cup
TV StartKamp Start
18:10 18:30
Sverige - Kina (K)
(Algarve Cup)
EuroSport
Sverige Kina
Del Sverige - Kina på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Algarve Cup
TV StartKamp Start
18:30 18:30
Brasilien - Tyskland (K)
(Algarve Cup)
EuroSport 2
Brasilien Tyskland
Del Brasilien - Tyskland på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Alka Superligaen
TV StartKamp Start
18:30 19:00
FC Vestsjælland - OB
(Alka Superligaen)
TV3 Sport 1
FC Vestsjælland OB
Del FC Vestsjælland - OB på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Serie A
TV StartKamp Start
18:55 19:00
S.S. Lazio - A.C.F. Fiorentina
(Serie A)
Canal 8 Sport
S.S. Lazio A.C.F. Fiorentina
Del S.S. Lazio - A.C.F. Fiorentina på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
2. Bundesliga
TV StartKamp Start
20:15 20:15
Karlsruher SC - RB Leipzig e.V.
(2. Bundesliga)
EuroSport 2
Karlsruher SC RB Leipzig e.V.
Del Karlsruher SC - RB Leipzig e.V. på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
The FA Cup
TV StartKamp Start
20:00 20:45
Manchester United - Arsenal FC
(The FA Cup)
6'eren
Manchester United Arsenal FC

Kampen kommenteres af Peter Piil og Morten Bruun.

af Sofabold.dk, 2 marts 20:07
Del Manchester United - Arsenal FC på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Serie A
TV StartKamp Start
20:55 21:00
Juventus F.C. - U.S. Sassuolo Calcio
(Serie A)
Canal 8 Sport
Juventus F.C. U.S. Sassuolo Calcio
Del Juventus F.C. - U.S. Sassuolo Calcio på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
10. marts
tirsdag
UEFA Youth League
TV StartKamp Start
16:00 16:00
Chelsea FC - Atlético de Madrid (U20)
(UEFA Youth League - Kvartfinale)
EuroSport 2
Chelsea FC Atlético de Madrid
Del Chelsea FC - Atlético de Madrid på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
UEFA Champions League
TV StartKamp Start
20:00 20:45
Real Madrid C.F. - FC Schalke 04
(UEFA Champions League)
TV3+
Real Madrid C.F. FC Schalke 04
Del Real Madrid C.F. - FC Schalke 04 på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
UEFA Champions League
TV StartKamp Start
20:45 20:45
FC Porto - FC Basel 1893
(UEFA Champions League)
TV3 Sport 1
FC Porto FC Basel 1893
Del FC Porto - FC Basel 1893 på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
7. marts
i morgen, lørdag
Boxer Herreligaen
TV StartKamp Start
16:50 17:10
GOG Håndbold - KIF Kolding København (H)
(Boxer Herreligaen)
TV2
GOG HåndboldKIF Kolding København

Med  3 runder tilbage af Boxer Herreligaens grundspil er der ikke længere noget på spil for KIF Kolding København, som med sidste lørdags 13-målssejr over oprykkerne fra Odder Håndbold definitivt sikrede sig 1. pladsen - da det ikke længere er matematisk muligt for Aalborg at indhente de 9 point de er efter KIF Kolding København.

Mens der ikke længere er noget på spil for KIF Kolding København, så har lørdagens modstander fra GOG stadigvæk alt at spille for: et nederlag kan meget vel ende med at koste dem deres slutspilsgivende 8. plads. Noget der, hvis man kaster et blik på fynboernes slutprogram, meget vel kan ende med at blive en realitet, de slutter nemlig af med først at få besøg af KIF Kolding København, så kommer oprykkerne fra HC Midtjylland på besøg og i sidste runde skal GOG så en tur til Silkeborg - og tager man de realistiske briller på, så er det nok de færreste det regner med at holdet formår at hente mere end 2 point i de 3 kampe.

Kampen dømmes af Mads Hansen & Martin Gjeding, og kommenteres af Thomas Kristensen & Bent Nyegaard.

af Anja Raahauge Olsen, 6 marts 22:49
Del GOG Håndbold - KIF Kolding København på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Boxer Dameligaen
TV StartKamp Start
19:00 19:00
Silkeborg-Voel KFUM - SK Aarhus (K)
Vi anbefaler!
(Boxer Dameligaen)
TV2 Sport
Silkeborg-Voel KFUMSK Aarhus

Med 2 runder tilbage af slutspillet er der alt at vinde og intet at tabe for Silkeborg Voel og SK Aarhus, som begge stadigvæk har en matematisk chance for at komme med i slutspillet i Boxer Dameligaen - SK Aarhus' chance bliver dog mindre og mindre, og østjyderne skal bruge hjælp udefra hvis de skal i slutspillet. Lidt bedre ser det  ud for lørdagens modstander, som selv kan afgøre om de skal tidligt på sommerferie eller om de skal i slutspillet.

Kaster man et blik på de to holds slutprogrammer virker Silkeborg Voel, hvis de kan vinde lørdagens kamp, lige nu det bedste bud på en slutspil-kandidat af de to hold, begge hold slutter nemlig af mod noget sværere modstandere: SK Aarhus får besøg af ligaens nummer 2 fra FC Midtjylland, mens Silkeborg Voel skal en tur til Holstebro hvor ligaens nummer 3 venter.

En hjemmesejr eller et uafgjort resultat i lørdagens kamp ændre ikke noget i forhold til stillingen, bliver det derimod til en sejr til udeholdet så rykker Silkeborg Voel op på en øjeblikkelig 5. plads 2 point foran Randers HK og HC Odense. Sidstnævnte overtager i stedet Silkeborgensernes 7. plads.

Kampen dømmes af Malene Kroløkke Lythje & Hans Henrik Staal

af Anja Raahauge Olsen, 7 marts 00:05
Del Silkeborg-Voel KFUM - SK Aarhus på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Klik på de enkelte kampe for mere info
8. marts
søndag
Champions League
TV StartKamp Start
16:40 16:50
Viborg HK - Larvik HK (K)
(Champions League)
DR1
Viborg HKLarvik HK
Del Viborg HK - Larvik HK på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
EHF Cup
TV StartKamp Start
17:10 17:15
Füchse Berlin - Skjern Håndbold (H)
(EHF Cup)
TV3 Sport 1
Füchse BerlinSkjern Håndbold
Del Füchse Berlin - Skjern Håndbold på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
17:10 17:15
TSV Hannover-Burgdorf - Rhein Neckar Löwen (H)
(1. Bundesliga)
Sport1TV3 Sport 2
TSV Hannover-BurgdorfRhein Neckar Löwen
Del TSV Hannover-Burgdorf - Rhein Neckar Löwen på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Champions League
TV StartKamp Start
19:00 19:00
Györi Audi ETO KC - HCM Baia Mare (K)
(Champions League)
TV3 Sport 2
Györi Audi ETO KCHCM Baia Mare
Del Györi Audi ETO KC - HCM Baia Mare på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
10. marts
tirsdag
1. Bundesliga
TV StartKamp Start
20:10 20:15
HSV Handball - SC Magdeburg (H)
(1. Bundesliga)
TV3 Sport 2
HSV HandballSC Magdeburg
af Sofabold.dk, 6 marts 15:50
Del HSV Handball - SC Magdeburg på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Der er desværre ikke programsat kampe de næste 4 dage.
6. marts
i dag, fredag
NBA
TV StartKamp Start
01:35 01:35
Golden State Warriors - Dallas Mavericks
(NBA)
TV2 Sport
Golden State WarriorsDallas Mavericks
Del Golden State Warriors - Dallas Mavericks på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Klik på de enkelte kampe for mere info
LIVE nu
Optakt startet
7. marts
i morgen, lørdag
NBA
TV StartKamp Start
00:35 00:35
Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns
(NBA)
TV2 Sport
Cleveland CavaliersPhoenix Suns
Del Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
8. marts
søndag
NBA
TV StartKamp Start
20:30 20:30
Golden State Warriors - Los Angeles Clippers
(NBA)
TV2 Sport
Golden State WarriorsLos Angeles Clippers
Del Golden State Warriors - Los Angeles Clippers på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
9. marts
mandag
Basket Ligaen
TV StartKamp Start
19:00 19:30
Værløse BBK - Copenhagen Wolfpack
(Basket Ligaen)
TV2 Sport
Værløse BBKCopenhagen Wolfpack
Del Værløse BBK - Copenhagen Wolfpack på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
NBA
TV StartKamp Start
00:05 00:05
Charlotte Hornets - Washington Wizards
(NBA)
TV2 Sport
Charlotte HornetsWashington Wizards
Del Charlotte Hornets - Washington Wizards på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
10. marts
tirsdag
NBA
TV StartKamp Start
01:35 01:35
Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers
(NBA)
TV2 Sport
Dallas MavericksCleveland Cavaliers
Del Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
6. marts
i dag, fredag
NHL
TV StartKamp Start
01:05 01:05
Carolina Hurricanes - Minnesota Wild
(NHL)
TV3 Sport 2
Carolina HurricanesMinnesota Wild
Del Carolina Hurricanes - Minnesota Wild på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
NHL
TV StartKamp Start
04:05 04:05
Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins
(NHL)
TV3 Sport 2
Anaheim DucksPittsburgh Penguins
Del Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
Klik på de enkelte kampe for mere info
LIVE nu
Optakt startet
7. marts
i morgen, lørdag
NHL
TV StartKamp Start
01:05 01:05
Florida Panthers - New York Islanders
(NHL)
TV3 Sport 2
Florida PanthersNew York Islanders
Del Florida Panthers - New York Islanders på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
NHL
TV StartKamp Start
04:05 04:05
San Jose Sharks - Vancouver Canucks
(NHL)
TV3 Sport 2
San Jose SharksVancouver Canucks
Del San Jose Sharks - Vancouver Canucks på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
8. marts
søndag
Metalligaen
TV StartKamp Start
18:00 18:30
SønderjyskE Ishockey - Rødovre Mighty Bulls
(Metalligaen - Kvartfinale)
TV2 Sport
SønderjyskE IshockeyRødovre Mighty Bulls
Del SønderjyskE Ishockey - Rødovre Mighty Bulls på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
NHL
TV StartKamp Start
00:05 00:05
Ottawa Senators - Calgary Flames
(NHL)
TV3 Sport 2
Ottawa SenatorsCalgary Flames
Del Ottawa Senators - Calgary Flames på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
9. marts
mandag
NHL
TV StartKamp Start
00:35 00:35
Toronto Maple Leafs - New York Islanders
(NHL)
TV3 Sport 2
Toronto Maple LeafsNew York Islanders
Del Toronto Maple Leafs - New York Islanders på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
NHL
TV StartKamp Start
03:05 03:05
Vancouver Canucks - Anaheim Ducks
(NHL)
TV3 Sport 2
Vancouver CanucksAnaheim Ducks
Del Vancouver Canucks - Anaheim Ducks på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender
10. marts
tirsdag
NHL
TV StartKamp Start
00:05 00:05
New York Islanders - New York Rangers
Vi anbefaler!
(NHL)
TV3 Sport 2
New York IslandersNew York Rangers
Del New York Islanders - New York Rangers på Google+ Tilføj kampen til din iCal kalender Tilføj kampen til din Outlook kalender