×

Tak for dit besøg

Vi håber du er glad for hvad vi laver her på Sofabold, samt at du vil give os et like på Facebook som en lille påskønnelse for vores arbejde her på siden.

Hvis du er RIGTIG glad for Sofabold, er du også velkommen til at dele, så andre også kan få glæde af os.

Ligemeget hvad, så påskønner vi dit besøg!

 

Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE sport på TV.

Hent i App Store Nu på Google Play
Hent i App Store Nu på Google Play

25. april
i dag, torsdag
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
26. april
i morgen, fredag
UEFA Youth League
13:55 14:00
TSG 1899 Hoffenheim - FC Porto (U19)
(UEFA Youth League - Semifinale) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
UEFA Youth League
17:55 18:00
FC Barcelona - Chelsea FC (U19)
(UEFA Youth League - Semifinale) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
1. Bundesliga
20:25 20:30
FC Augsburg 1907 - Bayer 04 Leverkusen
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
Ligue 1
20:40 20:45
FC Girondins de Bordeaux - Olympique Lyonnais
(Ligue 1 - TV3 MAX sender fra 21:00) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Premier League
20:00 21:00
Liverpool F.C. - Huddersfield Town A.F.C.
(Premier League) Del via Tilføj kalender
Viaplay6'eren
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
27. april
lørdag
La Liga
13:00 13:00
Athletic Club de Bilbao - Deportivo Alavés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Premier League
13:25 13:30
Tottenham Hotspur F.C. - West Ham United F.C.
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
NordicBet Liga
13:15 13:30
HB Køge - Viborg FF
(NordicBet Liga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
1. Bundesliga
15:25 15:30
Eintracht Frankfurt - Hertha BSC
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
Fortuna Düsseldorf 1895 - SV Werder Bremen
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
Borussia Dortmund - FC Schalke 04
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Premier League
15:05 16:00
Southampton F.C. - A.F.C. Bournemouth
(Premier League) Del via Tilføj kalender
Viaplay6'eren
La Liga
16:15 16:15
Atlético de Madrid - Real Valladolid
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Premier League
18:25 18:30
Brighton and Hove Albion FC - Newcastle United F.C.
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3+
La Liga
17:45 18:30
C.D. Leganés - Celta de Vigo
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive SportTV2 Sport
1. Bundesliga
18:25 18:30
VfB Stuttgart - Borussia Mönchengladbach
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Major League Soccer
19:00 19:00
New York City FC - Orlando City SC
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Serie A
20:30 20:30
F.C. Internazionale Milano - Juventus F.C.
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
20:45 20:45
FC Barcelona - Levante U.D.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
21:00 21:00
Toronto FC - Portland Timbers
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Coupe de France
21:00 21:05
Stade Rennais FC - Paris Saint-Germain
(Coupe de France - Finale) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Major League Soccer
21:30 21:30
FC Dallas - San Jose Earthquakes
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
23:00 23:00
Vancouver Whitecaps FC - Philadelphia Union
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
00:00 00:00
Atlanta United FC - Colorado Rapids
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
01:00 01:00
New York Red Bulls - FC Cincinnati
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
02:30 02:30
Houston Dynamo - Columbus Crew SC
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
02:30 02:30
Sporting Kansas City - New England Revolution
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
28. april
søndag
Serie A
12:30 12:30
Frosinone Calcio - S.S.C. Napoli
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Superliga
13:00 14:00
AGF - AC Horsens
(Superliga) Del via Tilføj kalender
Canal 9
Superliga
13:30 14:00
SønderjyskE - Vejle Boldklub
(Superliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
Serie A
15:00 15:00
S.P.A.L. 2013 - Genoa C.F.C.
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Serie A
15:00 15:00
A.C. ChievoVerona - Parma Calcio 1913
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Ligue 1
14:55 15:00
Stade Malherbe Caen - Dijon FCO
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Ligue 1
14:55 15:00
Angers SCO - Stade de Reims
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Major League Soccer
18:30 18:30
Montreal Impact - Chicago Fire
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
19:30 19:30
Minnesota United FC - D.C. United
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Serie A
20:30 20:30
Torino FC - A.C. Milan
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
La Liga
20:45 20:45
Rayo Vallecano - Real Madrid C.F.
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
21:30 21:30
Seattle Sounders FC - Los Angeles FC
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
02:00 02:00
Los Angeles Galaxy - Real Salt Lake
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
29. april
mandag
UEFA Youth League
17:55 18:00
Ikke fastlagt - Ikke fastlagt
(UEFA Youth League - Finale) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Superliga
18:15 19:00
FC Nordsjælland - FC Midtjylland
(Superliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
La Liga
21:00 21:00
Real Betis Balompié - RCD Espanyol
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Serie A
21:00 21:00
A.C.F. Fiorentina - U.S. Sassuolo Calcio
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
30. april
tirsdag
UEFA Champions League
20:00 21:00
Tottenham Hotspur F.C. - AFC Ajax
(UEFA Champions League - Semifinale 1:2) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3+
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
1. maj
onsdag
Ligue 1
18:55 19:00
Stade Rennais FC - AS Monaco FC
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
UEFA Champions League
20:00 21:00
FC Barcelona - Liverpool F.C.
(UEFA Champions League - Semifinale 1:2) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3+
Major League Soccer
01:30 01:30
Philadelphia Union - FC Cincinnati
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
2. maj
torsdag
UEFA Europa League
20:00 21:00
Eintracht Frankfurt - Chelsea FC
(UEFA Europa League - Semifinale 1:2) Del via Tilføj kalender
6'eren
UEFA Europa League
20:55 21:00
Arsenal FC - València CF
(UEFA Europa League - Semifinale 1:2) Del via Tilføj kalender
EuroSport 2
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender


25. april
i dag, torsdag
Herre Håndbold Ligaen
18:00 18:30
Bjerringbro Silkeborg - Århus Håndbold (H)
(Herre Håndbold Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
1. Bundesliga Männer
18:45 19:00
TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo (H)
(1. Bundesliga Männer) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
EHF Champions League - Herre
19:55 20:00
HC Vardar PRO - MOL-Pick Szeged (H)
(EHF Champions League - Herre) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
27. april
lørdag
HTH Ligaen
13:30 14:00
Team Esbjerg - København Håndbold (K)
(HTH Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2
EHF Cup - Herre
15:55 16:00
Tatabánya KC - TTH Holstebro (H)
(EHF Cup - Herre) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
HTH Ligaen
15:45 16:00
Odense Håndbold - Herning-Ikast Håndbold (K)
(HTH Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2
EHF Champions League - Herre
17:55 18:00
KS PGE Vive Kielce - Paris SG Handball (H)
(EHF Champions League - Herre) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
29. april
mandag
Herre Håndbold Ligaen
18:00 18:30
SønderjyskE - Skjern Håndbold (H)
(Herre Håndbold Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Herre Håndbold Ligaen
20:05 20:30
Bjerringbro Silkeborg - GOG Håndbold (H)
(Herre Håndbold Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
30. april
tirsdag
Herre Håndbold Ligaen
18:00 18:30
Århus Håndbold - Skanderborg Håndbold (H)
(Herre Håndbold Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Herre Håndbold Ligaen
20:05 20:30
TTH Holstebro - Aalborg Håndbold (H)
(Herre Håndbold Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
1. maj
onsdag
1. Bundesliga Männer
17:15 17:30
SG Flensburg-Handewitt - HC Leipzig (H)
(1. Bundesliga Männer) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

25. april
i dag, torsdag
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
26. april
i morgen, fredag
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
27. april
lørdag
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

25. april
i dag, torsdag
NBA Playoff
02:00 02:00
San Antonio Spurs - Denver Nuggets
(NBA Playoff) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
26. april
i morgen, fredag
NBA Playoff
01:30 01:30
Ikke Fastlagt - Ikke Fastlagt
(NBA Playoff) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
27. april
lørdag
NBA Playoff
02:00 02:00
Ikke Fastlagt - Ikke Fastlagt
(NBA Playoff) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
28. april
søndag
NBA Playoff
21:30 21:30
Ikke Fastlagt - Ikke Fastlagt
(NBA Playoff) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

25. april
i dag, torsdag
National Hockey League - Playoffs
01:05 01:05
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets
(National Hockey League - Playoffs) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
National Hockey League - Playoffs
03:35 03:35
St. Louis Blues - Dallas Stars
(National Hockey League - Playoffs) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
26. april
i morgen, fredag
Venskabskamp / Træningskamp
17:55 18:00
Norge - Danmark
(Venskabskamp / Træningskamp) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

25. april
i dag, torsdag
Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
26. april
i morgen, fredag
Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
27. april
lørdag
Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
28. april
søndag
Tennis
16:00
Porsche Tennis Grand Prix [WTA]
(Tennis - Finale) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på event for mere info / Tilføj til kalender